detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
15.10.2023 17:01
Стрічка Дениса Тарасова «БожеВільні» отримала спеціальну відзнаку на Варшавському кінофестивалі
Стрічка Дениса Тарасова «БожеВільні» отримала спеціальну відзнаку на Варшавському кінофестивалі
Нагороду за найкращий повнометражний документальний фільм також отримали режисери словацько-чесько-української копродукційної стрічки «Фотофобія» — Іван Остроховський і Павол Пекарчик.

Українська історична драма «БожеВільні» режисера Дениса Тарасова отримала на Варшавському міжнародному кінофестивалі спеціальну відзнаку в конкурсній програмі перших та других повнометражних робіт молодих режисерів Competition 1-2. Про це повідомило Держкіно у фейсбуку.

Художня стрічка «БожеВільні» заснована на реальних подіях. Це перший ігровий фільм, що порушує тему каральної психіатрії в СРСР. Події стрічки розгортаються в 70-х роках минулого століття. Перед головним героєм Андрієм Довженком, який потрапляє у справжнє пекло каральної психіатрії, постає непростий вибір: співпрацювати з КДБ і повернутися до сім’ї чи розкрити правду про дисидентів, закатованих у психлікарнях.

У травні цього року фільм презентували на Каннському кіноринку.

Окрім цього, нагороду за найкращий повнометражний документальний фільм отримали режисери словацько-чесько-української копродукційної стрічки «Фотофобія» — Іван Остроховський і Павол Пекарчик.

«Відважним кінематографістам за яскраву, кінематографічну, візуально поетичну кіномову та ніжний людський погляд на життя мирних жителів і особливо дітей у воєнний час», — зазначили журі.

Стрічка розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім’ї Нікі денне світло — синонім смертельної небезпеки, і хлопчику не дозволяють виходити назовні. Блукаючи покинутими вагонами й заповненими платформами, Нікі зустрічає 11-річну Віку, і перед ним відкривається новий світ. Коли їхній зв'язок зміцнюється, діти знову знаходять сміливість відчути сонце на своїх обличчях.

З повним переліком переможців фестивалю можна ознайомитися на сайті заходу.

Варшавський міжнародний кінофестиваль заснований у 1985 році. З 2009 року рішенням міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) Варшавський кінофестиваль долучено до групи найважливіших світових кінофестивалів, таких, як фестивалі в Каннах, Венеції, Локарно, Сан-Себастьяні, Берліні чи Карлових Варах. Фестиваль представляє найкращі фільми світового, європейського та польського кінематографу.

У рамках 39-го Варшавського міжнародного кінофестивалю, який цього року проходив з 5 по 15 жовтня, представили дев’ять українських фільмів, з них три створені за державної підтримки: «Дім за склом» режисера Тараса Дроня (міжнародний конкурс), «БожеВільні» режисера Дениса Тарасова (конкурс перших/других фільмів), «Залізні метелики» режисера Романа Любого (конкурс документальних фільмів).

Нагадаємо, у  2022-му на Варшавському МКФ Україну представляли фільм Ірини Цілик «Rock. Paper. Grenade» («Я і Фелікс») та копродукційна стрічка «Тато» («Заморожене добро») режисерки Анни Маліжевської.

Фото: «БожеВільні»

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY