detector.media
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
06.10.2023 16:02
«Микола Островський нарешті пішов геть» : У Києві демонтували пам’ятник радянському письменнику
«Микола Островський нарешті пішов геть» : У Києві демонтували пам’ятник радянському письменнику
Закон про засудження комуністичного режиму та заборону пропаганди його символіки ухвалили ще у 2015 році.

У Солом’янському районі Києва демонтували пам’ятник радянському письменнику Миколі Островському. Про це повідомив активіст, співзасновник проєкту «Деколонізація. Україна» Вадим Поздняков.

«Нарешті! У Києві знову зрушив з мертвої точки процес демонтажу пам'ятників. Микола Островський нарешті пішов геть. Хоча згідно із законом мав бути прибраний ще 7(!) років тому. Хоча іноді здається, що чекати декомунізації від Кличка можна так само, як і метро на Троєщину», — написав Поздняков.

Микола Островський був учасником встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом за незалежність. За офіційною версією, служив у бригаді Котовського, а також у Частинах особливого призначення Червоної армії, був співробітником  Ізяславської ЧК (1919–1921), секретарем комсомолу в Берездові та Ізяславі. Романи Островського «Як гартувалася сталь» та «Народжені бурею», які містили антиукраїнське зображення борців за незалежність України, входили до шкільної програми з літератури.

Читайте також:

Нагадаємо, у 2015 році Верховна Рада ухвалила низку законів, які стосуються декомунізації та державної політики пам’яті.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв, що в Києві демонтували радянську символіку та прибрали анотаційну дошку російською мовою з обеліска «Місто-герой Київ» на Галицькій площі (колишній площі Перемоги).

Міська влада Дніпра відмовилась позбавляти колишнього генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва звання почесного громадянина міста.

Український інститут національної памʼяті підготував перелік назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Фото: скриншот

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY