detector.media
01.08.2023 15:50
Рух «Чесно» склав рейтинг парламентських комітетів за ступенем прозорості їхньої діяльності
Рух «Чесно» склав рейтинг парламентських комітетів за ступенем прозорості їхньої діяльності
Комітет з питань свободи слова є найменш відкритим, комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики — серед лідерів за ступенем відкритості.

Рух «Чесно» склав рейтинг та антирейтинг прозорості парламентських комітетів за перше півріччя 2023 року.

За результатами дослідження, найбільш закритими у своїй діяльніності є комітет з питань свободи слова, який очолює Нестор Шуфрич, та комітет з питань регламенту під керівництвом Сергія Кальченка. Вони поділяють перше місце в антирейтингу прозорості.

Друге місце за ступенем закритості посідає комітет з питань бюджету, головою якого є Роксолана Підласа. А на третьому місці — теж два комітети: з питань зовнішньої політики й міжпарламентського співробітництва на чолі з Олександром Мережком та з питань інтеграції України до ЄС, яким керує Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Що стосується парламентських комітетів, які у своїй роботі демонструють найбільшу відкритість, то четвірка лідерів у цьому рейтингу виглядає так:

  1. Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на чолі з Микитою Потураєвим та комітет здоров’я нації під керівництвом Михайла Радуцького (ділять перше місце).

  2.  Комітет з прав людини, яким керує Андрій Задорожний.

  3.  Комітет з питань енергетики та ЖКХ, головою якого є Андрій Герус

Під час моніторингу не враховували комітет з питань нацбезпеки та оборони та комітет правоохоронної діяльності. Це зумовлено специфікою їхньої діяльності та непублічністю в умовах воєнного стану. 

«Деякі голови комітетів зловживають ситуацією — не пускають громадські організації та медіа на онлайн-засідання і приховують інформацію. А деякі депутати дозволяють іншим особам голосувати за себе чи підключаються на засідання із крісла перукарні. Закритість впливає на якість законотворчості, та це при тому, що наша держава має напрацювати якісні реформи й втілити їх. Тому ситуацію потрібно змінювати», — вважає лідерка руху «Чесно» Віта Думанська.

За словами першого заступника голови Верховної Ради Олександра Корнієнка, в секретаріатах комітетів є різний погляд на однакові питання. «Хтось більше сконцентрований на організації роботи комітету, хтось розуміє важливість комунікацій. Хтось, на жаль, менше її розуміє. У когось немає ресурсів. Штатний розпис був імплементований давно, мабуть, за часів VI–VII скликань парламенту. На ті часи структура не передбачала таку штатну одиницю як smm-менеджер. Це треба змінювати й ми це будемо змінювати. Апарат вже працює над оновленою структурою», — прокоментував різний рівень відкритості парламентських комітетів віцеспікер. 

Він також зазначив, що більша прозорість комітетів пояснюється підтримкою донорів, за допомогою яких є можливість залучати зовнішні ресурси для підвищення прозорості. Корнієнко підкреслив, що зараз навантаження на комітети зростає через те, що парламент менше працює в сесійній залі. 

Раніше «Детектор медіа» писав про дослідження руху «Чесно» щодо одночасної співпраці інституту Спартака Субботи зі Столаром, Новинським, «Слугою народу» та Мінкультом.

Також ми повідомляли про те, що рух «Чесно» дослідив, наскільки ефективно працює інструмент електронних петицій, який в умовах воєнного стану залишається для громадян єдиним способом висловити свою позицію щодо нових законів та владних ініціатив.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY