Чернігівська військова адміністрація надіслала на ім'я представника Інституту масової інформації в Чернігівській області Павла Пущенка запит на доступ до публічної інформації, в якому просить розкрити дані про результати голосування редакцій, отримані в межах опитування на визначення лауреатів антипремії «Чернігівський будяк». Про це ІМІ повідомив на своєму сайті.
Голова ВА Дмитро Брижинський у запиті просить надати інформацію про результати голосування журналістів редакцій стосовно співпраці з начальником Чернігівської міської військової адміністрації.
У листі керівник ВЦА Чернігова, посилаючись на Закон «Про доступ до публічної інформації», звертається до представника ІМІ в Чернігівській області Павла Пущенка з проханням надати «зріз результатів опитування, вказавши:
— точну кількість журналістів від кожного опитуваного ЗМІ, які взяли участь в опитуванні;
— кількісні результати їхнього голосування стосовно співпраці з начальником Чернігівської міської військової адміністрації;
— кількість журналістів, яким було відмовлено в співпраці, з вказівкою на ЗМІ;
— кількість журналістів, які не звертались із запитами до начальника ЧМВА, з вказівкою на ЗМІ».
У відповідь на звернення військової адміністрації ГО «Інститут масової інформації» звертає увагу на таке:
Також ІМІ звертає увагу, що узагальнені результати опитування журналістів «Чернігівський будяк» 8 червня були презентовані та оприлюднені на офіційній сторінці хабу «МедіаБаза. Чернігів». Хаб виступив організатором проведення цього опитування і працює за підтримки Інституту масової інформації.
Опитування журналістів тривало з 30 травня до 5 червня цього року. У ньому взяв участь 21 представник місцевих ЗМІ, зокрема телеканалів «Новий Чернігів», «Дитинець», «Суспільне Чернігів», газет «Весть» та «Вісник Ч», Чернігівської медіагрупи, сайтів «Челайн», «Час Чернігівський» та «Свобода.ФМ».
Мета опитування — визначити тих місцевих посадовців, депутатів, установи та структурні підрозділи органів влади, які є найменш відкритими для спілкування з журналістами та відверто порушують права представників ЗМІ.
Нагадаємо, у 2021 році «Детектор медіа» проводив власне опитування серед наших авторів та учасників Спільноти і визначив найгірших в українських медіа. Із результатами аналогічного опитування, яке наша редакція проводила у 2020 році, можна ознайомитися за цим посиланням.
Крім цього, раніше ми писали, хто саме став лауреатом третьої антипремії «Це Яйце!» за сексизм у публічних висловлюваннях та ЗМІ.
Фото: Хаб «МедіаБаза. Чернігів» / фейсбук