detector.media
01.04.2023 22:42
WSJ: Російські спецслужби стежили за журналістом Гершковичем перед його затриманням
WSJ: Російські спецслужби стежили за журналістом Гершковичем перед його затриманням
Російський суд заарештував Евана Гершковича в справі про «шпигунство». Редакція WSJ вважає, що Кремль взяв журналіста в заручники для обміну.

Російські спецслужби стежили за журналістом видання The Wall Street Journal Еваном Гершковичем напередодні його затримання. Про це говориться в матеріалі WSJ «Еван Гершкович любив Росію — країну, яка від нього відвернулася».

За даними видання, під час підготовки репортажів за Гершковичем стежили  співробітники російських спецслужб, записуючи пересування журналіста на камеру. Зокрема, стеження за Гершковичем та зйомка його на камеру були помічені під час поїздки журналіста до Пскова. 

Також WSJ пише, що російські спецслужби тиснули на джерела Гершковича, з метою відмовити їх від співпраці з кореспондентом американського видання. Ще до затримання Гершкович припускав, що його телефон прослуховують.

30 березня 2023 року ЗМІ повідомили про затримання журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича у російському Єкатеринбурзі. ФСБ РФ заявила, що  Гершкович нібито «збирав свідчення про підприємство російського ВПК». Того ж дня Лефортовський суд Москви заарештував Гершковича в справі про «шпигунство».

За даними російської служби «Радіо Свобода», Гершкович до затримання кілька тижнів перебував у Єкатеринбурзі. Місцевий активіст Ярослав Ширшиков, який супроводжував його у поїздці, повідомив, що Гершкович їздив писати про ставлення росіян до війни і про вербування місцевих жителів у «ПВК Вагнер». Це ж стверджує посилаючись на свої місцеві джерела, і колишній єкатеринбурзький журналіст Дмітрій Козелєв, який наразі перебуває в еміграції.

Редакція The Wall Street Journal заперечила звинувачення ФСБ та вимагає негайно звільнити Гершковича. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» засудила затримання в Росії за звинуваченням у шпигунстві журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича.

Євросоюз та США відреагували на затримання Гершковича. Зокрема, у Білому домі назвали звинувачення у «шпигунстві» Гершковичу безпідставними. Там вважають,що росіяни затримали громадянина США, щоби мати додаткові важелі для переговорів.

Керівники понад 30 інформаційних агенцій по всьому світу підписали листа до російського посла в США Анатолія Антонова з вимогою звільнити Гершковича.

31 березня The Wall Street Journal закликало адміністрацію президента Джо Байдена видворити зі США російського посла і журналістів через арешт Гершковича. Однак Байден у відповідь заявив, що зараз такі рішення «не на часі».

Гершкович близько шести років живе в Москві, висвітлюючи події в Росії та Україні для The Wall Street Journal. Раніше він працював в Agence France-Presse, The Moscow Times і The New York Times. Останню статтю за авторством Гершковича The Wall Street Journal опублікувала 28 березня.

Фото: Getty Images

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY