detector.media
22.12.2022 15:56
В Україні відкрили вже 200 проваджень за незаконне поширення інформації про ЗСУ
В Україні відкрили вже 200 проваджень за незаконне поширення інформації про ЗСУ
Третина обвинувальних актів вже передана до суду.

Правоохоронці відкрили близько 200 кримінальних проваджень за незаконне поширення інформації про переміщення зброї і розташування Збройних сил України.

Про це повідомив начальник Департаменту кримінально-правової політики Офісу генпрокурора Олексій Бонюк під час експертного обговорення на тему «Кримінальна відповідальність за поширення незаконної інформації в інтернеті до та після початку повномасштабного вторгнення», передає  Укрінформ.

За словами Бонюка, приблизно третина з двох сотень обвинувальних актів вже спрямована до суду.

Нагадаємо, наприкінці березня Верховна Рада внесла зміни до ст. 114-2 ККУ, якими встановила кримінальну відповідальність за несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Вказані діяння караються позбавленням волі від 3 до 12 років.

Міноборони закликає українців не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а також облич військовослужбовців ЗСУ.

Також Міноборони звертає увагу, що під час війни фатально небезпечно повідомляти про наявність або відсутність озброєння та військової техніки ЗСУ з прив’язкою до населених пунктів.  А речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат закликав громадян не публікувати кадри роботи української протиповітряної оборони.

Наприкінці листопада група народних депутатів висунула законопроєкт, що пропонує ввести кримінальну відповідальність за «несанкціоноване поширення інформації про вогневе ураження об’єктів на території України», тобто за фото, відео або іншу інформацію про результати російських обстрілів.

Водночас Інститут масової інформації вважає, що від криміналізації поширення фото чи відео «прильотів» виграють лише анонімні телеграм-канали. Їхній аналіз свідчить, що якщо ухвалять закон, традиційні медіа взагалі припинять поширювати фото й відео про війну, а весь контент і зацікавлена авдиторія перейдуть до анонімних телеграм-каналів, яких ідентифікувати неможливо.

Фото: Укрінформ

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY