detector.media
15.12.2022 20:41
Потураєв: Депутати, «Опора» та «Чесно» готують законопроєкт щодо прав медійників на виборах
Потураєв: Депутати, «Опора» та «Чесно» готують законопроєкт щодо прав медійників на виборах
Основою для документу стануть Положення про права ЗМІ на виборах, що не ввійшли до закону «Про медіа».

Зміни до законодавства, які гарантують права представників медіа під час виборчого процесу, будуть зареєстровані як законопроєкт про внесення змін до Виборчого кодексу. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв (фракція «Слуга народу»), пише «Інтерфакс-Україна».

Основою для документу стануть положення про права ЗМІ на виборах, що не ввійшли до закону «Про медіа». «Це був компроміс для мене і більшості моїх колег, дуже болючий компроміс. Але ми відразу сказали, що зареєструємо ці зміни як окремий закон про зміни до Виборчого кодексу. Ми від цього відмовлятися не будемо», – сказав Потураєв.

За його словами, цей розділ був «дуже добре виписаний» і «точно зменшував політичний тиск на медіа». Положення законопроєкту підготували громадянська мережа «Опора» та громадський рух «Чесно». Також долучилися міжнародні експерти й медійники.

Потураєв висловив сподівання, що зарубіжні колеги будуть солідарні з ним у цьому питанні, і зміни вдасться внести до Виборчого кодексу. «Ми за це боротимемося. Я переконаний, що з нашими європейськими партнерами ми зможемо цю ситуацію переламати, й у нас з'явиться така регуляція і такі права медіа під час виборів, які відповідають європейським стандартам. Ми вже це зробили, написали. Тільки потрібно це імплементувати», – сказав народний депутат.

Як він відзначив, фракції «Батьківщина» і «Європейська солідарність» та, «умовно кажучи, Дмитро Разумков і його політичні товариші» вимагали прибрати ці норми з прикінцевих і перехідних положень. «Я розумію певних політиків, які звикли мати важелі впливу на медіа», – додав Микита Потураєв.

Нагадаємо, закон «Про медіа» у другому читанні і в цілому Верховна Рада ухвалила 13 грудня. При цьому Рада погодилась скасувати зміни до Виборчого кодексу, адже це було умовою для надання голосів за закон «Про медіа» від двох парламентських фракцій — «Європейської солідарності» та «Батьківщини».

Громадські організації закликали народних депутатів підтримати зміни до Виборчого кодексу та закону України «Про всеукраїнський референдум» в частині інформаційного забезпечення та агітації. Ці зміни мали окреслити повноваження Нацради у питаннях агітації, закріпити визначення прихованої агітації та вперше пропонували комплексно врегулювати агітацію в інтернеті.

Микита Потураєв в інтерв'ю «ДМ» назвав вилучення поправок до Виборчого кодексу під час ухвалення закону «Про медіа» «болючим» компромісом. Однак, додав депутат, у майбутньому противники поправок отримають значно радикальніші зміни через нову директиву ЄС «Акт про свободу медіа», в якій є вимоги до медіа і їхніх прав під час виборів.

Фото: «Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY