detector.media
30.08.2022 19:37
Євгенія Кравчук щодо закону «Про медіа»: Ми не зменшуємо квоти, а збільшуємо, а 10 відсотків — це одна-дві пісні
Євгенія Кравчук щодо закону «Про медіа»: Ми не зменшуємо квоти, а збільшуємо, а 10 відсотків — це одна-дві пісні
Євгенія Кравчук: Ми збільшуємо саму квоту на україномовні пісні в радіоефірі з 35 до 40 відсотків. Певною мірою ми йдемо назустріч радійникам і робимо лібералізацію, яка стосується приписів і штрафів.

Нардеп «Слуги народу» Євгенія Кравчук у коментарі «Детектору медіа» заявила, що ухвалений Радою у першому читанні варіант законопроєкту «Про медіа» №2693-д  не зменшує квоти, а збільшує.

Зокрема, Кравчук прокоментувала полеміку, яка виникла навколо норми про мовні квоти на радіо.

«Ми збільшуємо саму квоту на україномовні пісні в радіоефірі з 35 до 40 відсотків. Певною мірою ми йдемо назустріч радійникам і робимо лібералізацію, яка стосується приписів і штрафів. Ми — робоча група з медіаюристів і представників індустрії — вважаємо, що відхилення від цих 40 відсотків менш як на 10 відсотків на добу — це одна чи дві пісні. Покарання за це — припис. Кілька приписів — буде штраф. Не одразу, так, треба кілька приписів. Чи є це безкарністю медіа? Ні, це не так. Якщо говорити про відхилення, то відхилення буде на одну чи дві пісні, і це стосується не лише російських пісень. Можна помилитися, поставивши одну пісню англійською мовою. Тому це певна лібералізація, а не зменшення квоти, адже квота збільшується з 35 до 40 відсотків на добу», — каже Кравчук.

Коментуючи закиди щодо того, що деякі норми пропонованого законопроєкту виводять мову фільмів з-під контролю Нацради, Кравчук зауважила, що мовні активісти зверталися до парламенту з проханням не змінювати пункти закону про мову.

«До першого читання ми перенесли всі норми закону про мову. Саме там було записано, що регулює питання мови фільмів уповноважений із захисту державної мові. Поки що це чинна норма закону про мову. Це просто перенесено звідти».

30 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт «Про медіа» у першому повторному читанні, за проголосували 233 нардепи. Ще 27 липня 2022 року нардепи внесли доповнення до законопроєкту «Про медіа».

Ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС. Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, діяльність блогерів та різних вебплатформ (на кшталт Netlix чи Facebook). Передбачено й механізм співрегуляції. Окремий розділ законопроєкту присвячено мовленню громад (community media) — третьому сектору мовлення, що існує в Європі паралельно із суспільним та комерційним.

29 серпня низка народних депутатів звернулися до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука з закликом зняти документ із найближчого пленарного засідання. На думку 34 нардепів, серед яких представники п'яти фракцій та позафракційні, в оновленому документі існують «небезпеки розмінування культурного кордону з Росією».

Громадянський рух «Відсіч» опублікував заяву з критикою окремих положень законопроєкту «Про медіа», які за його даними, містять чимало послаблень для російськомовної медіаіндустрії.

Фото: Yevheniya Kravchuk/Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY