detector.media
11.07.2022 21:10
Рішення Ахметова свідчить, що медіа для олігархів є насамперед інструментом політичного впливу – Євгенія Кравчук
Рішення Ахметова свідчить, що медіа для олігархів є насамперед інструментом політичного впливу – Євгенія Кравчук
За словами народної депутатки, Нацрада невдовзі виставить частоти телеканалів «Медіа Групи Україна» на конкурс для інших мовників.

Телебачення для олігархів є не стільки бізнесом, скільки інструментом політичного впливу. Про це в коментарі радіо «НВ» сказала заступниця голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, повідомляє УНІАН.

Коментар народної депутатки від партії «Слуга народу» стосується заяви Ріната Ахметова про відмову на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів, від свідоцтв друкованих медіа в Україні та припинення роботи онлайн-медіа.

«Це тільки підтверджує, коли ми приймали закон про олігархів і додавали медійну частину в цей закон, ми мали рацію, що олігархи це розцінюють не як бізнес, а як інструмент для політичного впливу. Зараз інструмент політичного впливу в них відсутній. Бо зараз воєнний стан, немає виборів, немає на кого тиснути своїми програмами чи інформаційними повідомленнями», – сказала Євгенія Кравчук.

Як вона наголосила, телевізійні канали фактично перетворилися на ресурс, який просто забирає гроші. «Навіть у найкращі часи рекламний ринок України замалий, щоб утримувати таку кількість загальнонаціональних каналів. Теоретично, в майбутньому, коли відновиться рекламний ринок, медіа можуть стати бізнесом. Але зараз рекламного ринку немає взагалі. У Ахметова просто немає ресурсів платити за цей медійний актив, з якого немає політичного впливу. Це наслідок в тому числі закону про олігархів», – вважає народна депутатка. 

Як вона підкреслила Кравчук, держава активи Ахметова не контролюватиме: «Не йдеться про передачу ні якоїсь техніки, ні авторських прав, ні будівель – тільки ліцензії. Що фактично означає закриття цього медійного холдингу. І про онлайн-медіа, зверніть увагу, так і написано – просто закриваються. Оскільки для онлайн-медіа жодних ліцензій не потрібно, і нічого здавати».

Нагадаємо, як вважає юрист Інституту масової інформації Роман Головенко, наступним кроком після заяви бізнесмена Ріната Ахметова про передачу ліцензій медіа державі може бути їх закриття, а сама заява виглядає швидше як наїзд на антиолігархічний закон.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, навпаки, вважає, що SCM подала гідний приклад виконання закону про деолігархізацію.

Медіахолдинг «Медіа Група Україна» Ріната Ахметова об'єднує канали «Україна», «Україна 24», «Футбол 1/2/3», НЛО TV, мультимедійну платформу «Сьогодні», «Новинну Групу Україна» та інші.

29 червня 2022 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення реєстру олігархів. РНБО підготувала технологічний майданчик для роботи реєстру олігархів на базі системи СОТА.

Фото: сайт «Слуга народу»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY