detector.media
29.03.2022 17:45
Перемовини у Стамбулі: українська делегація оголосила свої вимоги для закінчення війни
Перемовини у Стамбулі: українська делегація оголосила свої вимоги для закінчення війни
Українська делегація заявила, що зараз нічого не підписує, а лише доносить свої позиції до Росії.

У вівторок, 29 березня, в Стамбулі відбулись перемовини між представниками України та Росії, українська делегація оголосила свої вимоги для закінчення війни.

Очільник делегації Давид Арахамія заявив, що Україна наполягає на міжнародному договорі про гарантії безпеки, який має працювати за аналогом 5 статті НАТО.

«Наполягаємо, щоб це був міжнародний договір, який будуть підписувати всі гаранти безпеки. Хочемо, щоб це був працюючий міжнародний механізм з конкретними гарантіями для України...Є три дні на консультації, а після цього країни-гаранти мають юридичні зобов’язання надати нам допомогу. Йдеться про військову допомогу, закрите небо і все, що нам буде треба», – каже Арахамія.

Серед гарантів безпеки Україна бачить США, Велику Британію, Китай, США, Францію, Туреччину, Німеччину, Італію, Польщу, Канаду, Ізраїль.

За словами Арахамії, перемовники зараз нічого не підписують, а лише доносять свої позиції до Росії.

Водночас, український дипломат і учасник перемовин Олександр Чалий заявив, що договір про гарантії безпеки є можливим дипломатичним форматом для закінчення війни.

За його словами, якщо вдасться закріпити ключові положення цього договору, то Україна буде позаблоковою і без’ядерною державою, яка матиме постійний нейтралітет.

«Як це вимагає сьогодні Конституція України, ми не будемо розміщувати на нашій території іноземні військові бази, військові контингенти і не будемо вступати у військово-політичні союзи», – каже Чалий.  

Він додав, що є принципово важливий момент: ніщо в майбутньому договорі не буде заперечувати право на вступ України до ЄС. Країни-гаранти беруть на себе зобов'язання сприяти цим процесам.

Радник голови ОП Михайло Подоляк зауважив, що стосовно ключових положень договору має бути референдум, який можна провести лише в умовах миру.

«Спочатку це буде референдум, де всі громадяни висловляться щодо договору, щодо того, як він має працювати. Після цього буде ратифікація (договору, – ДМ.) парламентів країн-гарантів», – заявив Подоляк.

Щодо питання окупованих територій, Україна пропонує вирішувати питання Криму протягом 15 років, на цей період встановлюється мораторій на його повернення до складу України військовим шляхом. Питання так званих «ДНР» та «ЛНР» мають вирішувати під час гіпотетичних переговорів президента Володимира Зеленського та Путіна.

Представники Росії заявили,  що зустріч президента Зеленського з Путіним  можлива після попереднього підписання договору Росії та України на рівні голів МЗС. Росіяни також заявили, що нібито «не проти» вступу України до ЄС.

Міноборони РФ заявило про «скорочення військової активності на Київському та Чернігівському напрямах».

Держсекретар США Ентоні Блінкен після чергового раунду перемовин між Україною і Росією заявив, що Вашингтон не бачить «ознак справжньої серйозності» з боку РФ щодо припинення агресії проти України, адже існує різниця між тим, що говорить Росія, і тим, що вона робить.

Раніше газета Financial Times з посиланням на джерела повідомляла, що Росія готова відмовитись від більшості вимог до України, з якими вона почала війну.

Нагадаємо, що на початку масштабного вторгнення Росія заявляла про наміри «демілітаризувати та денацифікувати» Україну, вимагала визнання Криму як «російського», визнання «незалежності» окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також вимагала від України погодження на позаблоковий статус.

Станом на 29 березня, за даними Генштабу, ЗСУ ліквідували понад 17 тисяч  російських військовослужбовців, приблизно 1000 взяли у полон. Також росіяни понесли великі втрати у бронетехніці, літаках та гелікоптерах. 

Читайте також:

24 лютого 2022 року Росія розпочала масштабний наступ проти України, ЗСУ та тероборона відбивають атаки російської армії. Росіяни обстрілюють ракетами та РСЗВ об'єкти цивільної інфраструктури українських міст та вбивають цивільне населення.

Україна звернулася до суду в Гаазі з проханням розслідувати скоєні Росію злочини війни. Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вже розпочав роботу в Україні.

Головні новини про російське вторгнення — за тегом.

«Детектор медіа» у режимі реального часу збирає та документує хроніки кремлівської дезінформації навколо військового наступу на Україну.

Фото: Агенція Анадолу/Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY