detector.media
10.02.2022 17:04
В Україні знімуть документальний фільм про кримського політв'язня та журналіста Нарімана Джеляла
В Україні знімуть документальний фільм про кримського політв'язня та журналіста Нарімана Джеляла
Наразі триває збір відеоматеріалу.

Організація «КримSOS» долучилась до створення документального фільму про кримськотатарського політв’язня, активіста та журналіста Нарімана Джеляла під назвою «Голос з Криму. Наріман Джелял», про що повідомила пресрелізом.

Ідея фільму належить журналістці Наталі Гуменюк та режисерці Анні Цигимі з Лабораторії журналістики суспільного інтересу.

Наталя Гуменюк вважає, що арешт Нарімана – одна з ключових подій в Криму останнього року. За допомогою кіно вона хоче показати, наскільки його голос був важливим для кримчан там і для кримськотатарської громади тут.

Наразі триває збір відеоматеріалу – зйомки інтерв’ю з різними людьми, які були близькі чи особисто знали Нарімана. 

«Останніми роками ми маємо зовсім мало інформації з Криму. Саме історій, не новинних заголовків зі списками затриманих чи заарештованих, а саме розуміння, як вони живуть, чого потребують. І одним із голосів, який нам та світу розповідав про Крим та тиск на кримських татар, є Наріман Джелял. Після його арешту, як мені здається, утворився якийсь інформаційний вакуум», – зазначає режисерка Анна Цигима. 

Раніше команда «КримSOS» зняла документальний фільм про Мустафу Джемілєва – національного лідера кримськотатарського народу та народного депутата України. 

Нагадаємо, 4 вересня 2021 року представники окупаційної влади в Криму провели обшуки і затримали п’ятьох людей, зокрема Нарімана Джеляла, в межах справи про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне.  

6 вересня підконтрольний Кремлю «суд» ухвалив рішення про арешт затриманих. Джелялу за цією справою загрожує до 20 років позбавлення волі. 

Фігурантів справи звинувачують у п. «а», «б» ч. 2 ст. 281 (вчинення диверсії організованою групою, що спричинило заподіяння значної майнової шкоди), ч. 4 ст. 222.1 (незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, скоєні організованою групою), ч. 3 ст. 226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, скоєний організованою групою) КК РФ.

Напередодні затримання 23 серпня Наріман Джелял перебував у Києві на саміті «Кримської платформи». Влада України пов’язує затримання Джеляла, а також інших кримськотатарських активістів із помстою РФ за проведення міжнародного саміту, метою якого є деокупація Криму.

В окупованому Криму Наріман Джелял пробуде в СІЗО щонайменше до 23 лютого 2022 року.

За словами адвоката, Росія тримає Джеляла у найжорсткішій ізоляції від зовнішнього світу.

Фото: Радіо Свобода

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY