detector.media
28.07.2021 09:53
У Москві до головреда The Insider Романа Доброхотова прийшли з обшуком
У Москві до головреда The Insider Романа Доброхотова прийшли з обшуком
The Insider нещодавно внесений російською владою до реєстру «іноагентів». Роман Доброхотов стверджував, що це жодним чином не позначиться на його роботі.

У середу, 28 липня, російські правоохоронці прийшли з обшуками до головного редактора The Insider Романа Доброхотова. Про це Доброхотов встиг повідомити у Twitter.

Поліція з'явилася близько о пів на восьму ранку, з чим пов'язаний обшук, невідомо. Як повідомляє The Insider, до Доброхотова вже виїхала адвокат Оксана Опаренко.

Видимо к у меня обыск. Стучится полиция

— Roman Dobrokhotov (@Dobrokhotov) July 28, 2021

The Insider пише, що обшуки проходять також у родичів Доброхотова, але не вказує, у кого саме.  Редакція припускає, що обшуки пов'язані зі справою про наклеп, яку відкрили за заявою голландського журналіста Максиміліана Ван дер Верффа. The Insider повідомляв, що голландський журналіст за гроші поширював «інформацію» про збитий на сході України малайзійський літак рейсу МН17.

Російський журналіст-розслідувач Сергій Єжов повідомив, що 28 липня Доброхотов планував виїхати з Росії.

Рома Доброхотов должен был вылетать сегодня из России

— Сергей Ежов (@ezhovs) July 28, 2021

23 липня Мін'юст Росії вніс до переліку ЗМІ, що виконують функції іноземних агентів, видання The Insider, а також п'ятьох журналістів російських видань.

Роман Доброхотов тоді зауважив, що зарахування видання до «іноземних агентів» жодним чином не позначиться на його роботі.  

The Insider – латвійське видання, яке зареєстроване у Латвії згідно із латвійським законодавством. Видання відоме участю в роботі над розслідуваннями про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, журналістів Володимира Кара-Мурзи і Дмитра Бикова, а таож про збиття рейсу МН17.

У 2021 році влада Росії додала до переліку «іноземних агентів» такі ЗМІ як «Медуза» (базується в Латвії), московське «Первое Антикоррупционное СМИ» та VTimes.io, яке зареєстроване у Нідерландах. Відмова видань від маркування своїх матеріалів позначкою «іноземний агент» несе покарання у вигляді штрафу.

Російське видання VTimes вже оголосило про припинення роботи через політичні і фінансові труднощі, які постали перед редакцією після присвоєння виданню статусу «іноземного агента».

4 червня 2021 року суд відмовив виданню «Медуза» у задоволенні позову про виключення з реєстру ЗМІ-«іноагентів». Щоб уникнути закриття «Медуза» була вимушена запустити донати.

Також в списку «іноземних агентів» опинилась московська редакція Радіо Свобода, яка відмовляється виконувати відповідні приписи держави. 

Через утиски у Росії журналістів та працівників російської служби «Радіо Свобода» перевозять до Києва та Праги. З 18 травня московське бюро «Радіо Свобода» почало випускати програми з київської студії. 

19 травня Радіо Свобода та генеральний директор московського бюро Андрій Шарий подали до ЄСПЛ скаргу щодо використання Росією закону про «іноземних агентів», внаслідок чого з січня на редакцію та самого Шарого були накладені штрафи на мільйони доларів.

Фото: The Insider

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY