detector.media
15.07.2021 13:19
У Білорусі силовики тиснуть на героїв публікацій порталу «Наша Ніва»: вимагають визнати, що журналісти їм «платили»
У Білорусі силовики тиснуть на героїв публікацій порталу «Наша Ніва»: вимагають визнати, що журналісти їм «платили»
«Наша Ніва» вже заявила, що ніколи не платила героям своїх публікацій, і у своїй роботі завжди керувалась законом і журналістськими стандартами.

У Білорусі силовики намагаються домогтися у героїв публікацій видання «Наша Ніва» визнання того, що журналісти нібито платили їм за інтерв’ю та участь у політичних демонстраціях.

Як стало відомо редакції «Наша Ніва», зараз правоохоронці допитують героїв публікацій видання та тиснуть на них з метою отримання відповідних «зізнань».

У свою чергу, журналісти категорично заперечили, що «платили» героям своїх публікацій.

«У своїй роботі ми завжди керувались законом і журналістськими стандартами: ми ніколи не платили героям публікацій, не схиляли їх до якихось дій, об'єктивно висвітлювали те, що відбувається в Білорусі та за кордоном», – повідомляє видання.

Редакція додала, що допити героїв журналістських матеріалів не є новою практикою для Білорусі, раніше з цим стикалися і інші незалежні ЗМІ країни.

8 липня 2021 року правоохоронні органи Білорусі прийшли з обшуками до редакції найстарішого білоруського видання «Наша Ніва». Сайт видання заблокований і працює виключно через соцмережі. Директор порталу Анастасія Ровда анонсувала створення нового сайту «Наша Ніва» зі старою назвою.

Директор видання Анастасія Ровда повідомила про припинення роботи редакції «Наша Ніва» у Білорусі і допустила, що ресурс відновить роботу вже за межами Білорусі.

Крім того, 8 липня КДБ провів обшуки в редакціях і у співробітників незалежних ЗМІ Брестської області. Зокрема, силовики прийшли до редакцій «Медіа-Полісся», «Intex-press», «Брестської газети». Місцеві ЗМІ повідомляють, що обшуки у журналістів Брестської області проводилися в межах кримінальної справи за статтею «Акт тероризму».

Того ж дня КДБ Білорусі оголосив проведення у країні спецоперації із «зачистки від радикально налаштованих осіб».

У Білорусі тривають репресії після президентських виборів 2020 року, на яких «переміг» Олександр Лукашенко.

Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.

Зокрема, у травні 2021 року влада розпочала масштабну кампанію репресій проти найбільшого інтернет-порталу Tut.by. МВС Білорусі просить визнати всі матеріали Tut.by «екстремістськими» і заборонити їх поширення.

5 липня влада Білорусі закрила кореспондентське відділення «Єврорадіо» в Мінську. До цього моменту «Єврорадіо» було одним з небагатьох іноземних ЗМІ, яке мало кореспондентський пункт у Білорусі.

24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій.

8 червня Лукашенко підписав поправки до Кримінального кодексу, які криміналізують критику уряду та несанкціоновані демонстрації у Білорусі.

Ілюстрація: «Наша Ніва»/Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY