detector.media
10.02.2021 17:48
Кіноакадемія оголосила шорт-лист премії Оскара-2021 – українські фільми вибули зі змагання
Кіноакадемія оголосила шорт-лист премії  Оскара-2021 – українські фільми вибули зі змагання
Фільми «Атлантиди» Валентина Васяновича та «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик не ввійшли до коротких списків премії.

Американська академія кінематографічних мистецтв і наук 9 лютого опублікувала шорт-лист претендентів на отримання премії «Оскар» у 2021 році.

Номінантів на премію назвуть 15 березня. Сама церемонія вручення премії відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі

Короткі списки оголосили в дев’яти номінаціях: Найкращий документальний фільм, Найкращий документальний короткометражний фільм, Найкращий міжнародний художній фільм, Найкращий грим і зачіски, Найкраща музика до фільму, Найкращий саундтрек, Найкращий анімаційний короткометражний фільм, Найкращий ігровий короткометражний фільм і Найкращі візуальні ефекти.

У номінації «Найкращий документальний фільм»:

У номінації «Найкращий документальний короткометражний фільм»:

У номінації «Найкращий міжнародний художній фільм»:

У номінації «Найкращий грим та зачіски»:

У номінації «Найкраща музика до фільму»:

У номінації «Найкращий саундтрек»:

У номінації «Найкращий анімаційний короткометражний фільм»:

У номінації «Найкращий ігровий короткометражний фільм»:

У номінації «Найкращі візуальні ефекти»:

Українські фільми «Атлантиди» Валентина Васяновича та «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик не ввійшли до коротких списків премії.

Як писав ДМ, 31 січня 2021 року дві українські стрічки потрапили до лонг-листів претендентів на премію «Оскар». У категорії International Feature Film змагатиметься стрічка Валентина Васяновича «Атлантида», обрана Українським Оскарівським комітетом, як національний претендент на премію Американської кіноакадемії «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». До довгого списку категорії Documentary Feature потрапила документальна стрічка Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин», що отримала кваліфікацію як переможець «Санденсу та учасник Берлінале».

Нагадаємо, кінопроєкт драми «Атлантида» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 20 млн 835 тис. грн. при загальній вартості виробництва фільму 41 млн 835 тис. грн. Виробництво стрічки здійснила «Студія Гармата фільм».

Усі ролі в картині зіграли непрофесійні актори; виконавці головних ролей – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду допомоги армії «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк.

Продюсерами стрічки виступають Валентин Васянович, Володимир Яценко та Ія Мислицька, міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever, прокатник — кінокомпанія Arthouse Traffic.

Стрічка здобула перемогу в офіційній конкурсній програмі «Горизонти» 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю, а також отримала спеціальний приз журі на Міжнародному кінофестивалі в Токіо. 

Фільм було також представлено у програмі Contemporary World Cinema Міжнародного кінофестивалю у Торонто. Серед фестивальних здобутків «Атлантиди» – Гран-прі міжнародних кінофестивалів Les Arcs Film Festival (Франція), Tromsø International Film Festival (Норвегія) та «Лістапад» (Білорусь), спеціальний приз журі міжнародного кінофестивалю у Токіо (Японія), премія за найкращу операторську роботу на міжнародному кінофестивалі у Севільї (Іспанія).

Світова прем’єра «Землі блакитної, ніби апельсин» відбулася у конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю «Санденс», де стрічка отримала премію за найкращу режисуру документального фільму.

Європейська прем’єра відбулась на 70-му Берлінському кінофестивалі в рамках програми Generation 14Plus, а українська – на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де «Земля блакитна, ніби апельсин» стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсів.

Стрічку визнано найкращим документальним фільмом року за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо».

Картина отримала близько 20 престижних нагород, а також увійшла до офіційних програм відомих міжнародних кінофестивалів: CPH:DOX у Данії, Hot Docs у Канаді, MoMA Doc Fortnight у США, IDFA у Нідерландах – найбільшого кінофестивалю документального кіно у світі, та ще понад 70 інших фестивалів.

Фото: oscars.org

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY