detector.media
12.04.2019 13:27
САП відкинула звинувачення НАБУ в саботажі розслідування, розпочатого за матеріалами Bihus.info
САП відкинула звинувачення НАБУ в саботажі розслідування, розпочатого за матеріалами Bihus.info
Національне антикорупційне бюро України звинуватило керівництво Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в саботажі розслідування щодо корупції в оборонному секторі держави, розпочатого за матеріалами програми «Наші гроші», проекту Дениса Бігуса. САП відкинула відповідні звинувачення.

Про це відомства повідомляють на своїх сторінках у Facebook.

«Керівництво САП публічно наголошує на необхідності активного розслідування розкрадань в сфері оборони, проте їхні реальні дії суттєво відрізняються від озвученого ЗМІ. Фактично, САП саботує розслідування НАБУ, розпочате за матеріалами Bihus.info», – йдеться в повідомленні.

У НАБУ також заявили, що САП «ігнорує ініціативу» щодо витребування в Генпрокуратури провадження, яке може містити оприлюднене ЗМІ листування, а також – «затягує строки погодження клопотання про виїмку речей та документів, що мають значення для розслідування».

Спеціалізована антикорупційна прокуратура, своє чергою, повідомила, що за фактами корупції в Укроборонпромі погоджено 50 клопотань про проведення обшуків на об’єктах рухомого і нерухомого майна (у тому числі в Олега та Ігоря Гладковських), 21 клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, три клопотання про арешт майна, затверджено постанову про витребування з іншого органу провадження, що має відношення до розслідуваних НАБУ фактів.

«Процесуальними керівниками у кримінальному провадженні, відкритому за публікаціями Bihus.info, не надано жодної вказівки, окрім однієї і то – в усній формі: не згадувати у клопотаннях детективів, що скеровуються до суду, прізвища Гладковського О.В. та інших осіб, які опубліковані в журналістському розслідуванні», – сказали в НАБУ.

САП спростувала відповідне повідомлення, оприлюднивши одне з погоджених клопотань про проведення обшуку.

Нагадаємо, 25 лютого було оприлюднено дві перші серії розслідування «Друзі президента крадуть на оборонці (секретні переписки)» проекту Дениса Бігуса «Наші гроші». Авторка матеріалу – журналістка Леся Іванова. Розслідування - про суми «відкатів» і схеми розкрадання мільйонів в оборонній сфері. За даними журналістів, безпосереднім учасником цих схем був син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського - Ігор Гладковський.

26 лютого президент України Петро Порошенко закликав правоохоронні органи перевірити інформацію, викладену в програмі, та підтримав відсторонення Гладковського на час проведення розслідування.

Син Олега Гладковського Ігор сказав, що подаватиме на журналістів до суду. У державному концерні «Укроборонпром» заявили, що журналісти «здійснили маніпулятивний виклад окремих розрізнених даних і не вказали джерел її отримання інформації».

За повідомленням РНБО, Олег Гладковський звернувся до НАБУ та ГПУ з проханням перевірити викладену в розслідуванні інформацію.

27 лютого Національне антикорупційне бюро України повідомило, що детективи бюро внесли відомості до ЄРДР і розпочали досудове розслідування за частиною викладених журналістами фактів. 

4 березня Петро Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Увечері 4 березня в ефір вийшла наступна частина розслідування «Друзі президента крадуть на оборонці (секретні переписки)». Ігор Гладковський у відповідь «Нашим грошам» запустив фейсбук-проект «Ваші гроші»

5 березня стало відомо, що Ігор Гладковський подав до суду на керівника програми «Наші гроші» Дениса Бігуса та журналістку-розслідувачку Лесю Іванову.

6 березня Петро Порошенко анонсував міжнародний аудит «Укроборонпрому» як наслідок розслідування «Наших грошей». 

10 березня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що генінспекція за допомогою поліграфа шукає, хто злив журналістам інформацію про «Укроборонпром».

11 березня вийшла четверта серія розслідування, в якій журналісти розповіли, що організатори корупційної схеми давали хабарі представникам правоохоронних органів, зокрема ГПУ, СБУ, ДФСУ та НАБУ, аби ті не проводили досудові розслідування та не притягували до відповідальності за незаконні дії. 

Речниця ГПУ Лариса Сарган після виходу серії в ефір заперечила інформацію про хабарі та затягування справи. 

12 березня в ДБР повідомили, що слідчі центрального апарату бюро розпочали досудове розслідування за матеріалами журналістського розслідування під назвою «За скільки зливали справи по оборонці. Роль НАБУ, СБУ і прокуратури (таємна переписка, ч. 4-5)».

Як написала перший заступник директора ДБР Ольга Варченко на своїй сторінці у Facebook, розслідування триває за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

12 березня Рада громадського контролю (РГК) при НАБУ закликала директора НАБУ Артема Ситника відсторонити працівників, які фігурують у розслідуванні. Він, у свою чергу, записав відеозвернення, в якому заявив про неточності в інформації журналістів. Згодом на сайті НАБУ з'явилося роз'яснення ситуації, в якому сказано, що звинувачення журналістів на адресу бюро є безпідставними, також було оприлюднено листування з «Укроборонпромом» та журналісткою «Наших грошей».

14 березня у НАБУ повідомили, що відсторонили двох детективів, які фігурують в журналістському розслідуванні.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY