detector.media
29.07.2018 13:06
У справі Манафорта оприлюднено понад 300 документів із деталями співпраці із Партією регіонів
У справі Манафорта оприлюднено понад 300 документів із деталями співпраці із Партією регіонів
Слідча група Роберта Мюллера представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці політтехнолога Пола Манафорта з Партією регіонів України і «Опозиційним блоком».

Про це повідомляє «Голос Америки».

Зазначається, що, крім оприлюднення імен 35 свідків, яких планує викликати сторона звинувачення, стали відомі деякі деталі співпраці колишнього глави штабу Дональда Трампа з тодішнім президентом України Віктором Януковичем.

Зокрема, в електронному листуванні активно обговорюється політична кампанія Януковича і Партії регіонів, опрацьовуються медіаполітика та деталі робочих поїздок.

Документи, надані слідством, проливають світло на особливості української політики, які були приховані від уваги громадськості. Наприклад, Пол Манафорт в листі своєму партнеру - політичному консультанту Тедові Дівайну - детально розписує, як має виглядати виступ українського політика Миколи Азарова на з'їзді Партії регіонів 9 вересня 2010 року.

«Азаров виступатиме 10-12 хвилин російською мовою. Він повинен розкритикувати Тимошенко за безлад, який вона залишила після себе, і представити виборчу платформу. ВФЯ (Віктор Федорович Янукович) виступить з 5-7-хвилинною промовою українською мовою, де повинен представити свою програму "Україна для людей"», - писав Манафорт.

Також у документах фігурує вартість проведення з'їзду Партії регіонів - 565 тис. доларів.

У документах можна побачити проект договору про надання консультаційних послуг уряду Януковича від імені фірми Devine Mulvey Longabaugh. За квітень і травень 2014 року фірма мала отримати 200 тис доларів.

Також, згідно з судовими документами, Манафорт написав Януковичу, що «ми активно розвивали концепцію антисемітизму, як частини [поглядів] [української] опозиції. (...) Це було ключовою частиною нашої вашингтонської стратегії ».

У документах також можна побачити питання, які були задані на прес-конференції Віктора Януковича, присвячені ста дням його перебування на посаді президента України, і відповіді, які були дані.

Докази, надані командою спецпрокурора Роберта Мюллера, можуть бути оскаржені захистом і не визнані судом. Наступне судове засідання відбудеться 31 липня в федеральному окружному суді Олександрії, штат Вірджинія.

Як повідомляв «Детектор медіа», 30 жовтня 2017 року ФБР звинуватила колишнього голову виборчого штабу президента Дональда Трампа Пола Манафорта, який багато років працював в Україні на виборчих кампаніях Віктора Януковича та Партії регіонів, за 12 епізодами, включно зі змовою проти влади США.

У звинуваченні окремо вказано, що з 2006 до 2015 року Пол Манафорт як консультант та лобіст працював незареєстрованим представником Партії регіонів, Віктора Януковича та «Опозиційного блоку». Зазначено, що так він заробив десятки мільйонів доларів, з яких не сплатив податків у США.

На початку грудня стало відомо, що газета Kyiv Post опублікує статтю про Манафорта, яку в США вважають порушенням умов звільнення його під заставу.

У грудні суд заборонив Манафорту спілкуватися з журналістами.

Згодом журналіст The Atlantic Франк Фоера зробив розслідування, під час якого з’ясувалося, що колишній керівник кампанії Трампа, політтехнолог та екс-радник Януковича Пол Манафорт мав у кожному міністерстві в Україні своїх людей.

У червні 2018 року суд у США взяв під варту екс-радника передвиборної кампанії Трампа Пола Манафорта. Суддя зазначив, що Манафорт «зловживає» довірою, наданою йому півроку тому.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY