detector.media
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
25.05.2017 12:48
Нацрада виставляє на конкурс 26 ФМ-частот для добудови існуючих радіомереж
Нацрада виставляє на конкурс 26 ФМ-частот для добудови існуючих радіомереж
25 травня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила оголосити конкурс на 26 вільних ФМ-частот і затвердила конкурсні умови.

Загалом на конкурс буде виставлено 26 ФМ-частот у 13 областях України. З-поміж них – частоти в Харкові, Луцьку, Івано-Франківську, Кривому Розі. Потужність передавачів – від 30 Вт до 1 кВт.

Водночас на цей конкурс не виставлено двох частот у Києві, які є в запасі Нацради: однієї нової (97,2 МГц) й однієї, на якій раніше мовило «Радио Вести» (104,6 Мгц), а також однієї частоти в Харкові, на якій раніше мовило «Радио Вести»  (100,5 МГц).

За словами голови Нацради Юрія Артеменка, це конкурс для добудови існуючих радіомереж. Тому згідно з конкурсними умовами, у ньому зможуть взяти участь лише телерадіоорганізації, що вже мовлять відповідно до загальнонаціональної та регіональної категорій мовлення.

Вимоги до програмної концепції претендентів на частоти передбачають обов’язкове розміщення соціально важливих програм і забезпечення цілісності мережі мовлення і програмного наповнення.

Оголошення про конкурс незабаром буде опубліковане в газеті «Голос України».

Наводимо перелік частот, що будуть виставлені на конкурс:

Область

Населений пункт

Частота (МГц)

1

Волинська

Луцьк

106,2

2

Дніпропетровська

Павлоград

104,2

3

Дніпропетровська

Кривий Ріг

98,7

4

Житомирська

Бердичів

103,0

5

Житомирська

Новоград-Волинський

103,2

6

Запорізька

Дніпрорудне

103,4

7

Запорізька

Токмак

91,6

8

Запорізька

Токмак

103,9

9

Івано-Франківська

Івано-Франківськ

91,0

10

Київська

Тетіїв

104,7

11

Кіровоградська

Андріївка Олександрійського р-ну

105,7

12

Кіровоградська

Благовіщенське (Ульяновка)

90,9

13

Кіровоградська

Новоукраїнка

104,8

14

Львівська

Броди

104,0

15

Полтавська

Іскрівка

98,9

16

Полтавська

Красногорівка

104,2

17

Тернопільська

Бучач (Підзамочок)

102,7

18

Тернопільська

Горішня Вигнанка

101,9

19

Тернопільська

Шумськ

101,6

20

Тернопільська

Шумськ

91,4

21

Харківська

Харків

91,6

22

Херсонська

Нижні Сірогози

98,8

23

Херсонська

Скадовськ

104,2

24

Херсонська

Чаплинка

95,3

25

Чернігівська

Білещина

98,9

26

Чернігівська

Тиниця Бахмацького району

91,5

Нагадаємо, два місяці тому стався скандал довкола неучасті Суспільного мовника у форматному конкурсі Нацради на українське музичне радіо.

16 березня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки форматного конкурсу на українське музичне радіо. За його результатами 15 частот (5 в обласних і 10 у великих районних центрах) здобула комерційна радіомережа «Країна ФМ», ще одну частоту в обласному центрі – нова комерційна радіостанція Radio1. За бортом цього конкурсу несподівано опинився Суспільний мовник: з’ясувалося, що радіо «Промінь», яке є другим каналом «Українського радіо» та яке експерти й гравці ринку вважали одним з претендентів на перемогу, взагалі не подало заявок на конкурс.

Це стало несподіванкою для колективу «Променя», який виступив з відкритим листом з вимогою пояснень. Детальніше про причини неучасті «Променя» в конкурсі на частоти «Детектору медіа» розповів заступник гендиректора НТКУ з координації діяльності філій Михайло Шматов. З його слів, нинішні очільники Суспільного мовника (до обрання правління НСТУ) не готові були взяти на себе відповідальність і податися на конкурс із вузьким чітко заданим форматом без права змінювати його протягом усього строку дії ліцензії, враховуючи, що концепцію Другого каналу Суспільного радіо має визначити нове правління Національної суспільної телерадіокомпанії України. Тобто вийшла ситуація, що Нацрада конкурсними умовами таки обмежила Суспільного мовника, від чого застерігав своїх колег Олег Черниш, коли наполягав, щоб конкурсний формат не був суто музичним.

21 березня на зборах колектив радіо «Промінь» з’ясовував, хто з керівництва винен у неучасті в конкурсі на частоти і що робити, щоби в майбутньому ситуація не повторилася. Представники Нацради та керівництва НСТУ висловили своє бачення, як будуть розвивати мережу мовлення «Променя». З їхніх слів, вони очікують вимкнення аналогового телебачення, унаслідок якого з’явиться можливість прорахувати частоти для ФМ-мовлення.

Раніше, 24 січня, Нацрада замовила в «Українського державного центру радіочастот» прорахунок 49 ФМ-частот для другого і третього каналів суспільного радіо – «Променя» та «Культури».

23 березня Нацрада підбила підсумки конкурсу на частоту 104,6 МГц в місті Кремінній Луганської області. На конкурс надійшла тільки одна заявка – від ТОВ «Сорок дев’ята паралель» з Києва, яке презентувало концепцію музично-розважального «Радио 49 параллель». Воно й стало переможцем конкурсу.

У квітні стало відомо, що Нацрада планує оголосити декілька конкурсів на мовлення з використанням вільних радіоканалів, у тому числі – форматних.

12 травня Нацрада вирішила оголосити конкурс на вільні дев’ять ФМ-частот у Донецькій і Луганській областях, а також затвердила конкурсні умови (не менше 30% соціально важливих інформаційних і соціально-політичних програм для забезпечення інформаційних потреб громадян, можливість ретрансляції виключно програм суспільного мовлення). Заяви на цей конкурс Нацрада прийматиме з 16 червня до 17 липня.

18 травня Нацрада вирішила оголосити конкурс на 21 ФМ-частоту і затвердила конкурсні умови (у загальному обсязі мовлення не менше 15% мають становити інформаційні передачі місцевої тематики; дозволяється ретрансляція виключно програм суспільного мовлення). Заяви на цей конкурс Нацрада прийматиме з 22 червня до 21 липня.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY