Видання «Цензор.нет» заявляє, що показання свідка Анжели Кукли, які представив захист Андрія Медведька і Дениса Поліщука, підозрюваних у вбивстві публіциста Олеся Бузини, як доказ їхньої невинуватості, стосуються 10 квітня, а не того дня, коли був скоєний злочин - 16 квітня. Такий висновок робить «Цензор.нет», який має копію допиту свідка від 17 квітня, не вказуючи при цьому, як до видання потрапив цей документ.
Нагадаємо, двоє свідків, яких після засідання апеляційного суду представили адвокати Дениса Поліщука, заявили, що що підозрювані не схожі на осіб, які були на місті злочину. Анжела Кукла - продавець МАФу по вулиці Дегтярівська, 31, що приблизно в двох хвилинах їзди від будинку Бузини. Другий свідок - власник МАФу Ольга Миколаївна. Обидві запевняють, що чоловіки, які виходили з «Форда», не свожі на підозрюваних Дениса Поліщука та Андрія Медведька.
Чоловіки купували у Анжели Кукли каву. За словами Анжели Кукли, одному з чоловіків на вигляд близько 40 років, другому - близько 35. Свідок підкреслила, що чоловіки спілкувалися російською мовою без акценту.
Зазначена інформація дійсно зафіксована в протоколі допиту. Однак у протоколі чомусь вказано, що ці події відбувались 10 квітня.
«При цьому Кукла поставила підпис біля традиційної фрази "З моїх слів записано вірно, мною прочитано". Таким чином, зазначена свідком дата подій 10 квітня не може бути помилкою», - стверджує видання.
Але навіщо міліція брала свідчення продавчині, які стосувались 10 квітня, а не дня вбивства Олеся Бузини 16 квітня, видання не пояснює. Хоча, очевидно, що у протоколі могла бути помилка, скоєна тим, хто складав протокол, і яку свідок могла не помітити.
Нагадаємо, Сергій Войченко , адвокат Андрія Медведька і Дениса Поліщука, заявляє, що проведена судова молекулярно-генетична експертиза у справі про вбивство публіциста Олеся Бузини не може свідчити про вину підозрюваних у скоєнні даного злочину.
18 червня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про розкриття вбивства Олеся Бузини і назвав прізвища двох затриманих, які підозрюються у вбивстві публіциста - Медведько Андрій Олександрович, 27.09.1989 р.н.; Поліщук Денис Валерійович, 14.06.1990 р.н. Пізніше він повідомив про затримання третього підозрюваного. Він також підкреслив, що слідство отримало прямі докази - в тому числі експертизи ДНК з кинутого злочинцями одягу з місця злочину, експертизи слідів в автомобілі, прямі впізнання свідків, матеріали негласного спостереження, яке вели оперативники карного розшуку МВС щодо підозрюваних у злочині.
Третього підозрюваного, який був затриманий міліцією 18 червня та ім'я якого не розголошується,відпустили на свободу, оскільки підозри наразі не підтвердилися.
Олеся Бузину було вбито 16 квітня близько 13.30 у Києві, у дворі його будинку по вул. Дегтярівській. Очевидці злочину повідомили про двох чоловіків, які здійснивши кілька пострілів, швидко поїхали на машині з іноземними номерами. Міліція заявляла, що Олеся Бузину, за попередніми даними, застрелили з пістолета ТТ і було сім свідків вбивства. Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Києві вважало основною версією вбивства журналіста Олеся Бузини його професійну діяльність.
Олесь Бузина був відомий своїми провокативно українофобськими заявами у ЗМІ та публічними скандалами. Був кандидатом у народні депутати України по мажоритарному київському міському виборчому округу № 223 від партії «Русский блок». З червня 2006 року він співпрацював з видавничим домом Ріната Ахметова «Сьогодні Мультімедіа» - працював спеціальним кореспондентом газети «Сегодня». 13 січня був призначений шеф-редактором газети «Сегодня», але на початку березня звільнився, сам пан Бузина заявив, що пішов з посади через «цензуру» і заборону брати участь у шоу.
«Детектор медіа»