detector.media
13.03.2015 18:42
Чеський кінофестиваль Febiofest приєднався до підтримки Олега Сенцова
Чеський кінофестиваль Febiofest приєднався до підтримки Олега Сенцова

Міжнародний кінофестиваль Febiofest, який проходить у Празі (Чехія), приєднався до Європейської кіноакадемії в підтримці ув'язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомляє «Крым. Реалии».

 

На кінофестиваль, що стартує 19 березня, прибуде посланець Європейської кіноакадемії -продюсер Майк Дауні. «Під час щорічної церемонії нагородження преміями кіноакадемії у Польщі люди підтримували протест (проти ув'язнення Олега Сенцова. - ТК) із гаслами "Я - Олег Сенцов", а Febiofest приєднається до цієї акції з гаслом -"Свободу Сенцову!"», - повідомляють організатори кінофестивалю у Празі.

 

Під час кінофестивалю у Празі продемонструють 159 фільмів з 56 країн світу.

 

Нагадаємо, 2 березня діячі польського кінематографу під час вручення у Варшаві нагород польської кіноакадемії «Орли-2015» (польський «Оскар») польські кіномитці провели акцію над підтримку Олега Сенцова і закликали російську владу негайно звільнити його. Весь зал тримав у руках плакати з написами Jestem Oleg Sentsov (Я - Олег Сенцов).

 

У лютому Берлінська Академія мистецтв звернулася до російського уряду із закликом негайно звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова. Президент Академії Клаус Штек заявив, що він та інші працівники установи не підтримуватимуть жодних офіційних контактів з російськими культурними закладами, доки українського режисера Олега Сенцова, якого незаконно утримують в російській тюрмі, не буде звільнено.

 

Український кінорежисер Олег Сенцов, відомий за повнометражним фільмом «Гамер», а також українські громадяни Олексій Чірній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня минулого року були викрадені Федеральною службою безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві.

 

Усіх чотирьох громадян України звинувачують у тому, що вони нібито у складі терористичного угрупування вели приготування до вчинення терористичного акту - вибухів у ніч з 8 на 9 травня саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу «Вічний вогонь» та пам′ятника Леніну в Сімферополі (АР Крим), а також у підпалі офісів громадської організації «Російська громада Криму» і представництва партії «Єдина Росія» в Сімферополі 14-18 квітня.

 

Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду четверо українців були взяті під арешт.

 

Суд у Росії заявляв, що вважає арештованих громадянами Російської Федерації тому, що вони як жителі Криму начебто набули громадянства Росії автоматично, не написавши своєчасно заяву про відмову від російського громадянства, і відмовляється допускати до них українських дипломатів. Самі ж затримані стверджують, що є українцями і не набували російського громадянства.

 

26 грудня 2014 року Лефортівський районний суд Москви продовжив до 11 квітня термін арешту Олега Сенцова. Ув'язнений режисер на суді заявив, що всі обвинувачення проти нього базуються на недостовірних свідченнях однієї особи.  

 

5 лютого адвокат пана Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що Генеральна прокуратура Росії визнала де-факто наявність подвійного громадянства в українського режисера Олега Сенцова, але судитиме його як громадянина РФ.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY