17:37
Четвер, 26 Березня 2020

Медійники закликали запровадити заходи для підтримки функціонування ЗМІ в умовах карантину

665
Журналістська спільнота просить народних депутатів запровадити заходи для підтримки функціонування медіа в умовах карантину, уведеного через пандемію коронавірусу COVID-19.
Медійники закликали запровадити заходи для підтримки функціонування ЗМІ в умовах карантину
Медійники закликали запровадити заходи для підтримки функціонування ЗМІ в умовах карантину

Про це 25 березня повідомила Національна асоціація медіа на свої сторінці в Facebook.

Задля підтримки функціонування медіа нардепів закликали внести зміни в законодавство, які забезпечать низку заходів державної підтримки. А саме:

  1. Відтермінування платежів до державного бюджету та місцевих бюджетів усіх регіонів, а також платежів по зобов’язаннях перед підприємствами державної та комунальної форми власності.
  2. Зупинення підвищення цін на оренду приміщень.
  3. Надання працівникам медіа права користуватися пасажирським транспортом.
  4. Надання телерадіокомпаніям права не дотримуватися вимог до програмної концепції та оперативно реагувати на потреби аудиторії.
  5. Зупинення перевірок телерадіоорганізацій, за винятком випадків виявлення ознак вчинення найбільш грубих порушень.
  6. Заборона припинення або зупинення постачання електричної енергії Державному підприємству «Концерн РРТ».

Ініціатором звернення була Національна асоціація медіа, його також підписали – ГО «Детектор медіа», Центр демократії та верховенства права, ГО «Інститут масової інформації», Центр прав людини ZMINA, головна редакторка «Громадського радіо» Тетяна Трощинська, головний редактор «Радіо НВ» Валерій Калниш, директорка КП «Южненська міська Студія телебачення "МИГ"» Ольга Годовенко, програмна директорка ІТК «ВІТА» Наталя Поспеловська, директор ТОВ «Радіокомпанія "Західний полюс"» Володимир Фомін.

Національна асоціація медіа також закликала представників медіа та громадських організацій підтримати звернення. Це можна зробити вписавши вашу назву або ім’я в онлайн документ за посиланням.

Повний текст звернення

Нагадаємо, 12 березня спершу в Києві, а потім по всій Україні запровадили карантин через пандемію коронавірусу COVID-19. Він мав тривати до 3 квітня, на цей час обмежели навчальний процес і масові заходи. Через карантин українські національні телеканали запровадили низку заходів для запобігання поширенню коронавірусу. 

Згодом влада вирішила закрити в містах усі заклади, крім продуктових магазинів та аптек. 17 березня припинили рух метро в Києві, Харкові та Дніпрі. Міжміське автобусне й залізничне сполучення призупинили з 18 березня. З 23 в Києві обмежили користування громадським транспортом. Ним зможуть користуватися лише окремі категорії працівників, серед яких – журналісти, за наявності спеціальних квитків.

25 березня Кабінет Міністрів України ввів режим надзвичайної ситуації на всій території країни та продовжив на 30 днів карантин, уведений через загрозу поширення коронавірусу COVID-19. Вони триватимуть до 24 квітня.

Читайте також

Фото: НСЖУ

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
665
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду