Визначено переможців MHW16
Завдяки партнерам проекту, компаніям VISA та Corezoid, переможці хакатону презентуватимуть свою ідею на одній з найбільших технологічних конференцій у світі – The Next Web 2017, що пройде навесні у Амстердамі. Організатором події вже вдруге стала 1+1 медіа, цього року - за підтримки MacPaw.
«Після минулорічного хакатону ми настільки надихнулися цією атмосферою творчості та драйву, ідеями учасників, їхнім баченням світу, що від недавнього часу ми в компанії вивели діджитал в окремий стратегічний напрямок. Тому таких хакатонів буде більше, і з кожним роком вони виходитимуть на новий якісний рівень», – зазначив Ярослав Пахольчук, виконавчий директор 1+1 медіа.
Відбувалось все наступним чином. У п’ятницю усі охочі презентували ідеї проектів, котрі покликані вирішити певні проблеми та виклики сучасного світу технологій, і до розробки яких могли доєднатись усі охочі учасники хакатону. Ідей зібралось 107, що є вдвічі більше, ніж минулого року. Навколо них формувались команди, які протягом 48 годин і розробляли прототипи робочих проектів. До фіналу дійшло 15 прототипів, котрі в процесі обрали ментори проекту – спеціалісти сфери.
«Ми робимо цю подію для таких же божевільних, як і ми. Ми любимо стрибати вище голови, робити щось за межею наших можливостей, проводити час з людьми, які хочуть змінювати світ. І я вірю в те, що усі, хто зібрався на хакатоні, так чи інакше вплинуть на розвиток світу», – прокоментував Павло Педенко, керівник управління веб-розробок 1+1 медіа.
3 місце на MHW16 завоював проект «gifsly». Це додаток, котрий дозволяє у реальному часі реагувати на відео у соцмережах: редагувати його за допомогою набору гіфок, додавати смайли, селфі тощо.
2 місце посів проект «Self fit» – додаток, котрий безпомилково вираховує кількість повторених фізичних вправ людиною – відтискання, присідання тощо. Його унікальність в тому, що додаток розрізнятиме близько 30 різноманітних фізичних навантажень, тоді як існуючі аналоги – до 10.
1 місце завоював проект «Earn money get fun». Це рішення для постановки та виконання різноманітних завдань за оплату онлайн. Працює наступним чином: замовник публікує в додатку завдання та ціну за його виконання. Наприклад: посадити дерево в парку КПІ за 400 грн. Охочий саджає дерево, знімає процес на ютуб та додає посилання на відео в завданні. Інформаціє перевіряється, виконавець отримую гроші на картку. Крім того, передбачена система штрафів – якщо взявся за завдання і не виконав його. Для презентації прототипу автори зняли відео, як учасник поцілував ведучу.
Окрім того партнерами були відзначені ще кілька цікавих проектів. Серед них: додаток для онлайн-шопінгу, котрий дає можливість приміряти речі в один клік за допомогою доповненої реальності – «Try&buy»; блютуз-адаптер для дротових навушників Less, батарея яких тримає 12 годин, а велике значення приділяється стильному дизайну.
3 тисячі євро на розвиток також отримав соціальний проект «Антинистагм», котрий вирішує проблему хворих на нистагм, тобто людей, які не можуть читати звичайні тексти – команда створила спеціальне розширення для Google Chrome.
Нагадаємо, Media Hack Weekend – це найбільших хакатон Східної Європи, котрий вже вдруге організовує 1+1 медіа в рамках ініціативи Future Media Lab.