"Українську правду" перевіряє УБЕЗ

9 Вересня 2002
783
9 Вересня 2002
12:07

"Українську правду" перевіряє УБЕЗ

783
Дивні події потягом двох останніх тижнів відбуваються навколо інтернет-видання «Українська правда». Перевіряльники, що пред’являють посвідчення працівників УБЕЗу, почали збирання інформації про фінансові й організаційні аспекти діяльності «УП». Працівникам інтернет-газети вони заявили, що це потрібно для розслідування убивства Георгія Гонгадзе.
"Українську правду" перевіряє УБЕЗ
Здавалося б, що дивного? Проте перша претензія торкнулася телефонної лінії, на якій висить саме інтернет-видання. Не встигли журналісти «УП» зайнятися врегулюванням проблеми, як бухгалтер видання, яка отримувала зарплату в «Укрсоцбанку», дізналася від працівників банку, що УБЕЗ зробив запит на всі фінансові проводки по рахунку приватного підприємства «Українська правда». Оскільки кримінальної справи проти «Української правди» не відкрито, про що «Дзеркалу тижня» повідомив керівник управління боротьби з економічною злочинністю Сергій Василенко, а без кримінальної справи таку інформацію банк надавати не повинен, то стало зрозуміло, що повноваження в слідчих існують у зв’язку з їхньою роботою в слідчій групі Генпрокуратури, яка розслідує справу Гонгадзе.

Примітні в цій ситуації кілька моментів. По-перше, з часу приходу на посаду генпрокурора Святослава Піскуна і зміни складу слідчої групи працівники Генпрокуратури не зустрілися з жодним(!) із журналістів і працівників «Української правди». І це при тому, що Георгій Гонгадзе й Олена Притула були соратниками, які не мали одне від одного таємниць, при тому, що Георгій зник по виході саме з її домівки, при тому, що Олена Притула ініціювала поїздку в Таращу чотирьох журналістів, які знайшли тіло в таращанському морзі. Може, працівникам прокуратури у журналістів «Української правди», створеної Георгієм Гонгадзе, і спитати нічого? Тоді незрозуміло, навіщо перевіряти економічну діяльність приватного підприємства «Українська правда», зареєстрованого майже через півтора року після зникнення Георгія, — 27 липня 2001 року? Що корисного для слідства може бути в отриманні інформації про телефонну лінію та рахунок у банку? Запитання без відповіді. Кому можуть бути корисними проблеми, створювані найпопулярнішому і найнезалежнішому інтернет-виданню країни? Відповідь без запитання.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
zn,kiev,ua/ie/show/409/36044/">"Дзеркало тижня"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
783
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду