Голова СБУ призначив перевірку через можливе перешкоджання журналістам «Української правди»
Голова СБУ призначив перевірку через можливе перешкоджання журналістам «Української правди»
Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на відповідь СБУ на інформаційний запит видання.
«Повідомляємо, що за фактом можливого перешкоджання законній діяльності журналістів 20 вересня ц.р. наказом Голови СБ України призначено службову перевірку, про результати якої ми поінформуємо вас додатково», - йдеться у відповіді СБУ.
«Українська правда» підкреслює, що СБУ не надало відповіді на запитання, які слідчі дії проведені у цій справі, хто є підозрюваним та свідками тощо.
«Звертаємо увагу, що суб’єктом вказаного злочину є службова особа - носій державної таємниці. Служба безпеки України не має на меті перешкоджати діяльності Інтернет-видання "Українська правда" та його журналістів», - зазначається у відповіді.
Раніше стало відомо, що журналіст «Української правди» Олексій Братущак проходить у справі про розкриття державної таємниці у статусі свідка. Про це йому розповів телефоном слідчий СБУ Костюк М., який веде цю справу. У виданні відзначають, що впродовж тижня виданню так і не вказали, яку саме «державна таємниця» містила її стаття.
Як повідомляв «Детектор медіа», СБУ попросила «Українську правду» тимчасово вилучити із загального доступу статтю про зрив державної програми реформування оборонно-промислового комплексу, бо вбачає у ній розголошення державної таємниці. Відповідний лист 14 вересня слідчий вручив головній редактоці УП Севгіль Мусаєвій.
Досудове розслідування встановило, що розміщена 24 січня 2017 року на сайті «Українська правда» стаття «Сучасну зброю для армії знову відклали «на завтра» містить окремі відомості щодо проекту Державної програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року.
Водночас в Інституті масової інформації (ІМІ) зазначили, що вимоги СБУ до «Української правди» щодо видалення з сайту видання матеріалу про оборонно-промисловий комплекс країни виглядають як непрофесіоналізм СБУ у роботі зі ЗМІ та журналістами. За словами юриста ІМІ Максима Ратушного, у цьому випадку журналісти у провадженні можуть мати своє місце виключно у якості свідків.
Юристка Центру демократії і верховенства права Віта Володовська заявила, що вимоги Служби безпеки України (СБУ) до видання «Українська правда» щодо видалення статті про зрив державної програми реформування оборонно-промислового комплексу країни порушують також і закон «Про доступ до публічної інформації».
Речниця СБУ Олена Гітлянська повідомила, що Служба безпеки України не має на меті перешкоджати діяльності інтернет-видання «Українська правда» та його журналістів.
Президент Петро Порошенко сказав, що вважає прихід слідчих Служби безпеки України в редакцію інтернет-видання «Українська правда» «категорично недопустимим».