НСЖУ нарахувала 90 випадків фізичної агресії до представників ЗМІ у 2017 році

НСЖУ нарахувала 90 випадків фізичної агресії до представників ЗМІ у 2017 році

5 Січня 2018
2093

НСЖУ нарахувала 90 випадків фізичної агресії до представників ЗМІ у 2017 році

2093
Національна спілка журналістів України (НСЖУ) зафіксувала 90 випадків фізичної агресії щодо працівників ЗМІ за 2017 рік
НСЖУ нарахувала 90 випадків фізичної агресії до представників ЗМІ у 2017 році
НСЖУ нарахувала 90 випадків фізичної агресії до представників ЗМІ у 2017 році

Про це йдеться у звіті Індексу фізичної безпеки журналістів, оприлюдненому 4 січня на сайті НСЖУ.

За інформацією Спілки, найбільше інцидентів – 12 – сталося в червні, 11 – у вересні, по 10 – у травні та липні 2017-го.

У індексі зазначено, що серед регіонів у лідерах – Київ і Київська область – 29 інцидентів, Одеська область – 10, Донецька і Миколаївська – по 6, Житомирська – 5 інцидентів.

Відповідно до оприлюднених даних НСЖУ, у 14 випадках нападниками є чиновники, посадовці або депутати, у 8 – правоохоронці, 3 інциденти сталися із застосуванням зброї.

«Рівень фізичної агресії щодо журналістів в Україні є неприпустимо високим! Дев’яносто інцидентів із застосуванням сили до працівників ЗМІ, до громадських активістів (журналістів) за 2017 рік є підтвердженням незахищеності нашої професії», – прокоментував голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Він також аззначив, що НСЖУ вимагає від перших осіб правоохоронних відомств публічного звітування про стан розслідувань злочинів проти журналістів та про зусилля для покарання нападників. А майданчиком для такого звіту, вважає пан Томіленко, має бути парламентська трибуна.

Зазначимо, в той же час Інститут масової інформації (ІМІ) у 2017 році на неокупованій території України зафіксував 274 випадки порушень свободи слова (станом на 28 грудня).

Лідером за кількістю порушень у 2017 році за даинми ІМІ стала категорія «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» – 88 випадків. У категорії «обмеження доступу до публічної інформації» – 40 випадків, «погрози» – 37 випадків, «напади і побиття журналістів» – 29 випадків.

Для порівняння: у 2016 році ІМІ зафіксував 264 порушення свободи слова в Україні, у 2015 році – 310 випадків, у 2014 році – 995 випадків.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2093
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду