detector.media
27.05.2014 17:59
МЗС України вимагає Росію звільнити з полону українських діячів культури
МЗС України  вимагає Росію звільнити з полону українських діячів культури

Міністерство закордонних справ (МЗС) України вимагає від Росії негайно звільнити затриманих українських громадян, діячів культури і закликає міжнародну спільноту стати на їх захист. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на заступника міністра закордонних справ України Данила Лубківського.

 

Заступник міністра нагадав про затриманого ФСБ Росії у Криму українського кінорежисера Олега Сенцова та взятих терористами у полон у м.Слов'янську (Донецька обл.) театрального режисера Павла Юрова та художника Дениса Грищука.

 

Представник МЗС наголосив, що відомство закликає міжнародну й українську спільноту захистити українських полонених: «Ми закликаємо всю міжнародну й українську громадськість стати разом на захист наших людей, на захист українських громадян, на захист українських діячів культури та журналістів. І від Росії вимагаємо негайного звільнення українських громадян», - заявив пан Лубківський.

 

Росія звинувачує Олега Сенцова у тероризмі

 

 

 Павло Юров і Денис Грищук не отримують у полоні медичної допомоги

 

«З 11 квітня в ув'язненні перебуває Олег Сенцов, затриманий в Криму. На його захист виступили найвидатніші світові режисери. Чому мовчать російські діячі культури, які підписали і підтримали окупацію Криму? У полоні в Слов'янську з квітня залишаються театральний режисер Павло Юров та волонтер культурних проектів Денис Грищук та інші наші співгромадяни», - зазначив представник МЗС.

 

Нагадаємо, кінорежисера Олега Сенцова затримала  російська ФСБ у ніч на 11 травня в м.Сімферополі (АР Крим).

 

Як писала «Детектор медіа», Павло Юров та Денис Грищук були викрадені терористами у Слов'янську 25 квітня.

 

Петицію про звільнення Павла Юрова та Дениса Грищука подали понад 400 діячів театрального мистецтва з України, Польщі, Великобританії, США, Росії та інших країн світу.

 

Культурні діячі РФ виступили із проханням звільнити Павла Юрова та Дениса Грищука із полону.

 

8 травня звільнений з полону терористів у Слов'янську український журналіст Сергій Лефтер, репортер польського фонду «Відкритий діалог», розповів, що бачив обох затриманих театральних діячів у полоні. За його словами, Павло Юров і Денис Грищук мають серйозні травми: є підозра, що у пана Грищука зламане ребро, у Павла Юрова зламаний ніс.

 

Нагадаємо, 28 травня активісти збираються на пікет під Адміністрацією президента та СБУ з вимогами якнайшвидше вжити заходів щодо звільнення заручників.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY