У рамках 11-го міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA пройдуть фотовиставки Ігоря Гайдая та Михайла Фрідмана.
Відомий фотохудожник Ігор Гайдай представить проект «Обличчя Свободи. Майдан». Як розповів фотохудожник під час прес-коференції Docudays UA, ця серія портретів є постановочною, однак усі герої експозиції є реальними учасниками майдану. «Я їх просто зупиняв для зйомок», - пояснив підхід Ігор Гайдай.
Ознайомитися з проектом «Обличчя Свободи. Майдан» можна буде у київській галереї «Камера» (22-28 березня).
Також на Docudays UA презентує свої роботи американський фотограф Михайло Фрідман. Його експозиція має назву «Фото 51: Чи прописана корупція у ДНК Росії?».
«Хоча більшість людей цього не визнають, корупція в Росії стала самодостатньою - вона є основою функціонування решти інституцій. Без патрон-клієнтських оборудок неможливо уявити бізнес та освіту, поліцію та військову сферу, медицину та судоустрій. З часом у мені розвинулася специфічна чутливість, і тепер в усьому - в кожній будівлі, дорожній інспекції чи закинутій фермі - я бачив втілення того, як корупція просочується в усі органи громадянського суспільства. У певному сенсі моя пильність віддзеркалювала параною та зверхність, через які корупція так міцно вплітається в повсякденне життя людей», - каже автор про концепцію «Фото 51».
Зйомки проводилося на різних локаціях - і таких, як Москва та Санкт-Петербург, і малі містечка в Карелії та на Уралі. «У росіян є жарт: «Саме місто чудове, просто район поганий», - розмовідає автор. - Мета моєї роботи - почати говорити про те, чому це видається нам смішним. Чому росіяни вважать себе непричетними до проблеми корупції й звинувачують лише державу? Наприклад, про це можна говорити мовою зображень. «Фото 51» - це видатна рентгенограма, знята в 1951 році, що дозволила дослідникам змоделювати структуру ДНК. Для мене «Фото 51» символізує здатність фотографії робити приховане видимим. Я хочу скористатися цією здатністю та почати виявляти деструктивний вплив корупції на ДНК російського суспільства»
Офіційне відкриття виставки та прес-брифінг відбудуться у суботу 22 березня о 17.00.
Також Михайло Фрідман проведе майстер-клас «Аналітична фотожурналістика»: 22 березня (субота) о 14.00, «Кінопанорама», Малий зал (вул. Шота Руставелі, 19).
Як писала «Детектор медіа», фестиваль триватиме з 21 до 28 березня у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), в кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19) та в кінотеатрі «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19).
Вхід на кіносеанси Docudays UA та решту заходів фестивалю вільний.
Docudays UA - єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, що проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України у рамках Мандрівного фестивалю. Покази тривають від жовтня до грудня. У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко у 23-х регіонах України, АР Крим, містах Севастополь та Київ.
Організаторами Docudays UA є Українська Гельсінська спілка з прав людини, Херсонська міська Асоціація журналістів «Південь», Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров'я і Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв.
«Детектор медіа»