detector.media
28.01.2014 18:55
Опозиція виступає проти амністії для правоохоронців, що стріляли і били журналістів
Опозиція виступає проти амністії для правоохоронців, що стріляли і били журналістів

Опозиція, обговорюючи закон про амністію, наполягає тому, що під амністію не повинні підпадати ті представники силових структур, які вчинили вбивство, завдали тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті людей, катували і викрадали активістів,  перешкоджання журналістській діяльності. Про це «Детектор медіа»  заявив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок в парламенті 28 січня після скасування законів, ухвалених народними депутатами16 січня.

 

За словами лідера, у журналістів стріляли не тільки українські силовики, а й російські. «Вони це робили з метою залякати журналістів. Коли ми обговорювали питання закону про амністію, нам вдалося наголосити на тому, що всі силовики, які перешкоджали журналістській діяльності, будуть підпадати під кримінальну відповідальність і амністія не буде на них розповсюджуватися», - наголосив народний депутат.

 

На думку голови підкомітету з питань реклами Комітету з питань свободи слова, народного депутата Олени Кондратюк (фракція «БЮТ-Батьківщина»), скасовані 28 січня антидемократичні закони автоматично не призведуть до того, що журналістам стане безпечніше працювати.

 

«Коли безпечніше стане на вулицях, тоді буде безпечніше й працювати журналістам. Ми ще чекаємо відповіді на наш відкритий лист до президента, в якому зазначили, що в багатьох журналістів, операторів і фотографів навмисно стріляли. Ми знаємо, дехто з  них навіть втратив око, мав інші поранення. Ми сподіваємося, що силовики будуть покарані. Ми ще будемо зараз обговорювати закон про амністію, і сподіваємося, що важкі злочини залишаться поза його межами», - сказала вона у коментарі «Детектор медіа».

 

За словами Олени Кондратюк, силовики навмисно травмували представників преси, щоб показати свою силу. «Вони хочуть залякати ЗМІ, щоб ті не показували правдиву картинку ситуації, яка є», - сказала вона.

 

Незалежно від наявності чи відсутності законів, бити журналістів - це неприпустимі речі, зазначив він у коментарі «Детектор медіа» заступник голови фракції Партії регіонів, народний депутат Анатолій Кінах.

 

«Тут мова йде не тільки про закони, - прокоментував він скасування законів від 16 січня. - Мова йде про формування всієї інфраструктури демократичного правового суспільства і держави. Якщо підтвердиться під час слідства, що силовики цілеспрямовано стріляли в журналістів, то вони повинні за це відповідати. Думаю, що вони - це частка низькоякісної правової системи».

 

Нагадаємо, на вул. Грушевського в Києві й в регіонах після загострення протистояння з 19 січня постраждали понад 60 журналістів.

 

Як писала «Детектор медіа», ще понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві та попередініх подій євромайданів.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY