detector.media
25.12.2013 16:15
МВС направив 37 справ побитих правоохоронцями та іншими особами журналістів до прокуратури
МВС направив 37 справ побитих правоохоронцями та іншими особами журналістів до прокуратури

Станом на ранок 25 грудня у провадженні Міністерства внутрішніх справ знаходиться 41 звернення від працівників засобів масової інформації щодо втручання в їхню роботу під час масових акції у Києві в період з 21 листопада до 25 грудня. Про це Комітету з оперативного реагування на інциденти за участю ЗМІ, який діє при Міжвідомчій робочій групі з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, повідомили у правоохоронних органах

 

Ці випадки внесені до  Єдиного державного реєстру за статтями «хуліганство», «перевищення працівниками міліції службових повноважень», «перешкоджання професійній діяльності журналістів». 37 матеріалів перевірки вже направлені до прокуратури. Досудове розслідування по 4 справах триває.

 

У МВС також наголошують, що всі працівники ЗМІ, які вважають себе постраждалими, мають звернутися з відповідною заявою. На сьогодні МВС має інформацію про 26 випадків, звернення за якими не надходили.

 

Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів  заявляє, що продовжує тримати на контролі факти перешкоджання професійній діяльності журналістів під час висвітлення громадських акцій у Києві.

 

Водночас прес-секретар Президента України, керівник Міжвідомчої робочої групи Дарія Чепак наголосила на важливості оперативного та прозорого для громадськості виконання доручення Віктора Януковича щодо розкриття цього злочину проти журналістки Тетяни Чорновол та притягнення винних до відповідальності у встановлений законом термін. «Розслідування має пройти у найкоротші строки, і його результати мають бути надані громадськості», - зазначила пані Чепак.

 

Нагадаємо, 30 листопада під час розгону мітингувальників на Майдані Незалежності та 1 грудня під час штурму протестувальниками будівлі Адміністрації президента, постраждало майже півсотні журналістівукраїнських і зарубіжних медіа. При цьому більшість медійників отримали травми й ушкодження від дій спецзагону міліції «Беркут».

 

24 грудня Тетяну Чорновол побили невідомі на трасі Бориспіль-Київ.

 

За фактом побиття  Тетяни Чорновол слідчим відділом Бориспільського міськвідділу міліції відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Слідство розглядає декілька версій нападу невідомих на Тетяну Чорновол, одна з них - провокація.

 

Сама Тетяна Чорновол пов'язує побиття із своєю професійною і громадською діяльністю.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY