detector.media
02.08.2012 17:05
Голова моральної комісії закликав президента України не підписувати мовного закону
Бо це загрожує соборності України, її незалежності та демократичним засадам розвитку

Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький звернувся до президента України Віктора Януковича з проханням не допустити підписання закону «Про засади державної мовної політики», бо він суперечить національним інтересам українського народу, загрожує громадянському миру, злагоді, стабільності в Україні, породжує сепаратистські настрої, суперечить інтересам національної безпеки України та ставить під загрозу збереження соборності України, її незалежності та демократичних засад розвитку. Про це йдеться на сайті комісії.

 

«Утверджуючи українську мову як державну, ми підіймаємо в кожного українця дух національної свідомості, гідності, патріотизму, утверджуємо Україну на світовій арені й зберігаємо себе як європейську націю», - йдеться в заяві.

 

За словами Василя Костицького, Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі, згідно з чинним законом «Про захист суспільної моралі», покликана протидіяти національній та релігійній ворожнечі, зміні шляхом насильства конституційного ладу або територіальної цілісності держави. «Цей законопроект містить ряд норм, які суперечать Конституції України (ст. 6, 8, 10, 156, 157). Прийняття зазначеного закону відбувалося також і з порушенням як Конституції України, так і Закону України "Про Регламент Верховної Ради України". Його реалізація призведе до обмеження мовних прав українців, витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя», - зазначає голова НЕК.

 

На його думку, ситуація, що склалася в країні у зв'язку з ухваленням Верховною Радою цього закону, активізувала протистояння політичних сил, підняла громадськість на захист цінностей, здобутих за роки незалежності та негативно позначилася на рівні досягнутої у суспільстві злагоди.

 

«Жодна країна світу, мабуть, не дозволила б нікому зневажати, принижувати, визнавати другорядною свою мову», - зауважує пан Костицький.

 

Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Литвин 31 липня підписав і передав на підпис президенту закон «Про засади державної мовної політики», ухвалений 3 липня. Закон було ухвалено в редакції першого читання, незважаючи на те, що до нього було подано понад 1000 поправок і тривав його розгляд у комітеті, про що після погоджувальної ради заявляв журналістам Володимир Литвин. Крім того голосування за закон відбувалося з порушенням норм регламенту, про що заявили представники опозиції.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY