detector.media
15.02.2011 18:32
Громадськість виступає проти скасування квот на національний музичний продукт

Українські громадські організації просять Верховну Раду не ухвалювати закон про скасування квот на національний музичний продукт до проведення ґрунтовного громадського обговорення.

 

Відповідне відкрите звернення до голови Верховної Ради Володимира Ливтина і голови Комітету з питань свободи слова та інформації Андрія Шевченка підготували учасники громадської кампанії «Новий громадянин», зокрема Інститут медіа права, «Демократичні ініціативи», «Остання барикада», фундація «Суспільність», ГО «Центр UA» - загалом 26 організацій.

 

Громадськість стурбована прийняттям за основу законопроекту № 6342 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської Конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення)», що скасовує норму, згідно з якою музичні твори українських авторів та виконавців мають становити не менше 50% загального обсягу мовлення.

 

«По суті, це означає, що телеканали та радіостанції отримають право взагалі не транслювати українську музику», - пишуть автори звернення.

 

Вони обурені тим, що в назві законопроекту і в пояснювальній записці до нього міститься пряма неправда. «Європейська конвенція про транскордонне телебачення не забороняє встановлення квот на національний музичний продукт у телеефірі, не кажучи вже про радіоефір, якого конвенція взагалі не стосується. Спроба протиставити українську музику європейській і твердження про нібито низьку якість українського музичного продукту не витримують критики й межують із відвертим українофобством», - наголошують вони.

 

Голосуючи за законопроект у першому читанні, депутати проігнорували висновок науково-експертного управління Верховної Ради, яке вказало на невідповідність назви проекту його змісту, невідповідність проекту статті 11 Конституції України, згідно з якою держава має сприяти розвитку музичної культури, і яке рекомендувало відхилити закон.

 

На думку громадських організацій, наслідки поспішного прийняття законопроекту № 6342 для української музичної індустрії й культурного простору можуть бути непередбачуваними.

 

Відтак, вони звернулися до парламенту з проханням не розглядати законопроект у другому читанні до проведення ґрунтовного громадського обговорення, врахування позицій авторів, виконавців, розповсюджувачів та слухачів української музики. Із цією метою пропонують, зокрема, провести комітетські слухання за участі представників громадськості та експертів.

 

Як писала ТК, 1 лютого парламент прийняв у першому читанні законопроект про вилучення квот на українську музику в радіоефірі, автором якого є Олена Бондаренко. Перед тим його підтримав парламентський комітет свободи слова. Також його ухвалення просила Незалежна асоціація телерадіомовників.

 

Натомість народні депутати пропонують звільнити від оподаткування і збору за користування радіочастотним ресурсом україномовні радіокомпанії.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY