detector.media
05.11.2010 16:45
Богословська: Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом незаконних дій екс-членів Нацради

Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом незаконних дій членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення під час підбиття підсумків конкурсу на вільні частоти 27 січня. Про це повідомили представники прокуратури міста Києва 3 листопада на засіданні Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування розподілу частот Нацрадою у 2005-2010 роках, повідомляє прес-служба голови ТСК Інни Богословської.

 

«Прокуратурою встановлено, що засідання 27 січня 2010 року, під час якого було прийняте рішення про видачу частот ТВі і 5-му каналу, відбулося всупереч забороні суду (за позовом ТВі. - ред.) і що на ньому не було кворуму - замість шести членів Нацради були присутні п'ятеро. Таким чином, наші висновки збігаються з висновками слідчих органів прокуратури, і ми сподіваємося, що за результатами розслідування суд винесе звинувачувальний вирок. Можливо, це буде умовна міра покарання, але винні повинні понести відповідальність за свої дії», - сказала вона.

 

Екс-член Національної ради Віктор Понеділко сказав ТК, що поки його не викликали до прокуратури. «Не знаю навіть, що конкретно висувається в якості звинувачення, які саме незаконні дії. Якщо зловживання - то на користь кого?», - додав він.

 

Як повідомляла ТК, 30 серпня Київський апеляційний адміністративний, підтвердивши скасування результатів січневого конкурсу Нацради та визнання нечинними ліцензії 5-го каналу і додатків до ліцензії ТВі, оголосив також про окрему ухвалу до Генеральної прокуратури України про порушення кримінальної справи щодо винних у цих діях осіб.

 

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура, як і СБУ, вже вивчала обставини проведення січневого конкурсу - за поданням трьох членів Нацради, які відмежувалися від дій колег (Віталій Шевченко, Ігор Курус і Оксана Головатенко) та за поданням народних депутатів, зокрема Ганни Герман. ГПУ скеровувала до тодішнього в. о. голови Нацради Андрія Мирошніченка прокурорський припис «про усунення порушень». Проте пан Мирошніченко, сприйнявши документ як предмет особистого листування, сам відповідав на нього. Врешті-решт, ГПУ винесла постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Усі ці матеріали дослідив Київський апеляційний адміністративний суд перед тим, як винести свою ухвалу.

 

Наступне засідання ТСК під керівництвом Інни Богословської заплановане на наступний пленарний тиждень. Нагадаємо, що Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування законності прийняття рішень Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення щодо проведення конкурсів та встановлення переможців конкурсів на отримання (переоформлення) ліцензій на мовлення з використанням відповідних частот у 2005-2010 роках була створена у червні 2010 року. Строк дії комісії - 1 рік.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY