detector.media
21.10.2010 11:25
Верховна Рада перенесла розгляд законопроекту про доступ до публічної інформації на 2 листопада

Верховна Рада 21 жовтня перенесла розгляду законопроекту «Про доступ до публічної інформації» на 2 листопада. «За» проголосував 251 народний депутат.

 

На перенесенні законопроекту наполіг народний депутат Едуард Павленко (Партія регіонів), який звинуватив голову Комітету з питань свободи слова та інформації Андрія Шевченка у службовій фальсифікації. «Я вніс до цього законопроекту більше 10 пропозицій. 4 жовтня мене запросили, але коли прийшов, повідомили, що кворуму немає і засідання комітету не відбудеться. А наступного дня народним депутатам була роздана порівняльна таблиця. Більшість моїх пропозицій відхилена без будь-якого обґрунтування. Йдеться про службовий підлог», - сказав він і запропонував перенести розгляд, а також провести розслідування по факту службової фальсифікації з боку голови комітету Андрія Шевченка.

 

Андрій Шевченко (БЮТ) на цей закид відповів, що рішення комітету про підтримку законопроекту до другого читання оформлене протоколом від 15 вересня, коли з 11 членів комітету 8 проголосували за проект. При цьому, частина поправок Едуарда Павленка була врахована. «Що стосується ваших поправок, у залу буде можливість проголосувати кожну з них», - додав він.

 

Однак на перенесенні законопроекту наполіг ще й народний депутат Михайло Чечетов (Партія регіонів), «щоб його не спалили» з огляду на заяву Едуарда Павленка.

 

Андрій Шевченко звернувся до парламентської більшості: «Це тест на вміння тримати своє слово. Таке зобов'язання взяв президент, заступник глави адміністрації, голова СБУ. Цей закон міняє філософію стосунків між чиновником і громадянином. Вся інформація, якою володіє чиновник, доступна громадянам, крім тієї, яка визначена законом». За його словами, у колишньому СРСР тільки Туркменістан, Казахстан і Україна не мають закону про доступ публічної інформації.

 

Голова Верховної Ради Володимир Литвин оголосив сигнальне голосування за можливість розгляду законопроекту, «щоб побачити позицію Верховної Ради». «Якщо воно дасть 226 голосів, розглянемо законопроект по суті. Якщо ні, то перенесемо у зв'язку із заявою Павленка», - сказав він.

 

Сигнальне голосування дало 174 голоси: Партія регіонів - 1, БЮТ - 98, НУНС - 52, КПУ - 0, Блок Литвина - 20, позафракційні - 3.

 

Після цього за перенесення законопроекту на 2 листопада проголосували 251 народний депутат.

 

Нагадаємо, що законопроект «Про доступ до публічної інформації» за дорученням голови Верховної Ради України Володимира Литвина був включений до розкладу засідань Верховної Ради України на 8 липня 2010 року, але був знятий з порядку денного. Наступного дня, 9 липня 2010 року, Верховна Рада не підтримала цей законопроект у другому читанні та в цілому.

 

Ухвалити закон про доступ до публічної інформації депутатів неодноразово закликали журналісти.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY