detector.media
01.07.2009 17:28
Нацрада попросить Президента і ВР доопрацювати ухвалені зміни до закону про телебачення і радіомовлення
Нацрада попросить Президента і ВР доопрацювати ухвалені зміни до закону про телебачення і радіомовлення

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 1 липня ухвалила рішення звернутися до Президента України з проханням ветувати і повернути на доопрацювання у Верховну Раду закон «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"», який визначає порядок розрахунку ліцензійного збору для телерадіоорганізацій.

 

Національна рада вважає головним недоліком закону уведення єдиної формули розрахунків ліцензійного збору. «Є деяка неузгодженість із практикою застосування цих тарифів, оскільки у законі йдеться про ефірне аналогове телебачення та провайдерів програмної послуги, і ні слова про супутникове та цифрове телебачення», - зауважила член Нацради Тетяна Лебедєва. За її словами, виникає дуже складна ситуація з ліцензуванням цих видів мовлення,  яка фактично паралізує роботу Національної ради.

 

Іншою проблемою законопроекту пані Лебедєва називає дату набрання чинності документа - 1 січня 2010 року, оскільки до того часу компаніям нараховують величезні суми, які вони не можуть сплатити. Тому  регуляторний орган пропонує перенести дату набрання чинності  прийнятого Верховною Радою закону на 15 липня 2009 року.

 

За словами в. о. голови Нацради Андрія Мирошніченка, є два шляхи подолання проблем з визначенням розміру ліцензійного збору: або Президент ветує і відправляє на доопрацювання ухвалений Верховною Радою закон, або Кабінет Міністрів розглядає і схвалює Методику розрахунків ліцензійного збору, яку розробила і затвердила 24 червня Національна рада.

 

Нагадаємо, що закон «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"» (так званий законопроект Ландика) парламент ухвалив 25 червня. Президент Віктор Ющенко має 10 днів на те, щоб підписати закон або ветувати його.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY