Призначений Чижом в.о. президента НТКУ Круглов згортає реформи оновлено
За інформацією «ТК» з достовірних джерел, вчора відбулась нарада керівників підрозділів, яку скликав в.о. президента НТКУ Круглов (на цю посаду його призначено Держтелерадіо України).
Позиції, які були озвученні і завдання, які були поставлені під час цієї наради, кардинально відрізняються від всього, що робила нова команда топ-менеджерів компанії протягом останніх півроку. Це можна назвати контрреформами.
За словами Валерія Круглова, головне завдання НТКУ - виконання держзамовлення. З його точки зору, контракт з Держтелерадіо спеціально складено так, щоб компанія не зважала на рейтинги, а тільки на відпрацювання державного замовлення.
Головною проблемою компанії на даному етапі названо саме відсутність виробництва достатньої кількості програм держзамовлення. Проект змін до нього, скерований до Чижа на початку тижня командою Шевченка, Круглов назвав "фількіною грамотою" Затверджену Тарасом Стецьківим сітку мовлення названо нелегітимною, як і наказ про тимчасове зняття старих програм з виробництва.
Круглов також розкритикував директорів об’єднань за виконання наказів про зняття програм з виробництва, заявивши, що вони повинні були продовжити виробництво програм.
Було вирішено створити робочу групу, з представників творчих об’єднань, які повинні до п’ятниці надати список програм виключно власного виробництва і з числа тих, які представлені в тематичному плані держзамовлення. З них потрібно буде сформувати нову сітку мовлення для того, щоб "відпрацювати" необхідну кількість годин.
Програми зовнішніх виробників Круглов назвав "мусором", який "невідомо як потрапляє в ефір" і який потрібно "витряхнути", щоб звільнити час для програм власного виробництва.
Можливий результат: якщо всі ці рішення буде прийнято, телекомпанію чекає кардинальна зміна сітки мовлення та відновлення знятих з виробництва програм за рахунок іншого продукту.
В той же час, як остаточно з’ясувала «ТК», Валерій Круглов в НТКУ відповідає за планові економічні питання. За законодавством, за відсутності президента НТКУ, його повноваження переходять до першого віце-президента, тобто Олега Кузана. Призначення Круглова – ініціатива Івана Чижа, голови Держтелерадіо. В той же час,
прес-секретар Президента України Ірина Геращенко повідомила «ТК», що протягом найближчих кількох днів буде змінено склад існуючої Наглядової ради НТКУ, а також буде призначений новий керівник НТКУ. Хто це може бути – допоки невідомо.
Коментарі:
Валерій Круглов, в.о. президента НТКУ: - Я займаюсь господарською діяльністю і коментарів не даю.
Андрій Шевченко, віце-президент НТКУ: - Мушу сказати, що ситуація не проста і причина одна - це невизначеність зі стратегією розвитку компанії і, звичайно ж, безвладдя, тому що вже більше місяця компанія не знає, хто нею далі керуватиме. Я відповідаю за виробництво. Ми, фактично, заморозили ті нові проекти, які мали нам підтягнути глядача на виборчу кампанію. Ми заморозили новий проект Сергія Рахманіна, який називається „Гра в класику”, заморозили „Огляд преси”, також заморожений мій авторський тижневик, інші проекти. Це проекти, запуск яких зараз призупинений. Ми розраховуємо, що як тільки буде якась визначеність з керівництвом компанією, ми швидко зможемо їх реанімувати і видати в ефір.
Зараз перед компанією поставлене завдання вирішити питання з державним замовленням, по якому у нас є формально недовиробництво. Є ризик, що це може серйозно поламати ту сітку, яка вибудовувалась останнім часом і вже почала давати перші результати.
Якщо говорити про інші підрозділи, то я теж знаю, що в нас є ризик зриву трансляції Олімпійських ігор і зараз ми вже переміщаємось у той етап, коли треба трансляцію Олімпіади забезпечувати кризовими рішеннями. Загалом можу сказати, що взагалі компанія - це той конструктор, який має бути єдиною структурою. В умовах невизначенності є ризик, що цей конструктор розпадеться на окремі деталі, коли кожна з них працюватиме в окремому режимі і не буде складатися в якусь загальну картину. Дуже прикро, що це відбувається в той час, коли зміни почали давати перші позитивні результати: це і ріст рейтингу, і ріст довіри глядачів. Я би порівняв наш стан зі станом тих людей, які розорали поле, перед тим викорчувати звідти бур”яни, пеньки, і це розорене поле стоїть, кілька тижнів воно не засівається, не засаджується нічим, бо ми чекаємо «відмашки» - що ми хочемо зібрати на цьому полі восени. Ті, хто знайомі з сільським господарством, знають, що в цій ситуації, пропустивши ще кілька днів, на наше поле можна махнути рукою вже до наступної весни.
Ті проекти, які зараз заморожені, вони заморожені через невизначенність з керівництвом чи це пов’язано з розпорядженням Круглова?- Ситуація не проста. Ви знаєте, що телебачення та журналістика зшиті з людських стосунків, з людських гарантій і людських домовленостей. І коли ми говоримо про залучення нових фахівців, про стратегічні зміни на телекомпанії, про залучення рекламодавців на канал, про співпрацю зі сторонніми виробниками, то ці люди ставлять дуже просте запитання: „А з ким ми будемо працювати завтра?”/ В НТКУ на це запитання поки відповіді не має. Влада заявила дуже хороший намір цього разу призначити президента телекомпанії обдумано, зважено, вона провела конкурс концепцій суспільного мовлення, а це, безумовно, є дуже сильний хід. Зараз ми тримаємо кулаки за те, що б це швидко реалізувалося у конкретне рішення.
"Детектор медіа"Читайте також:
Постанова Кабінету Міністрів України про „деякі питання НТКУ”
У НТКУ буде сім няньок Табачник и Васильєв наведуть порядок у Національній телекомпанії
Чи в інтересах суспільства пропонується реформувати діяльність Національної телекоманії? Хто в державі керує державним медіапростором? Точно не Президент!