detector.media
Мар'яна Зінченко
18.04.2025 10:52
У Польщі заборонили фотографувати стратегічні об’єкти
У Польщі заборонили фотографувати стратегічні об’єкти
Відтепер у країні заборонено фотографувати військові об’єкти, а також визначені об’єкти цивільної інфраструктури – як електростанції, залізницю, аеропорти й мости – без отримання спеціального дозволу.

У Польщі з 17 квітня набула чинності заборона на фотографування визначених стратегічних об’єктів — і військової, і цивільної інфраструктури. Про це повідомляє RMF24.

Так, у країні заборонено фотографувати військові об’єкти, а також визначені об’єкти цивільної інфраструктури — як електростанції, залізницю, аеропорти й мости — без отримання спеціального дозволу.

Як повідомляє медіа, відповідна постанова міноборони була ухвалена 27 березня та опублікована 3 квітня, вона стала юридичним підґрунтям для того, щоб надалі правоохоронні органи могли вживати заходів щодо осіб, які ведуть фото-­ чи відеознімання стратегічних об’єктів або рухомого майна такого характеру.

Окрім того в документі визначено порядок маркування об’єктів, фотознімання яких заборонено, та порядок отримання дозволів на такі дії. Визначати об’єкти, на які варто поширити заборону, будуть відповідальні за них органи.

За ігнорування заборон передбачені штрафи в розмірі від 5 до 20 тисяч злотих і конфіскація апарату, яким велося знімання, або ж арешт на термін до 30 днів.

«Це дуже важливе питання для наших військових, тому що безпекова ситуація змінилася… Ми спостерігаємо певну діяльність, спрямовану на отримання інформації про нашу критичну інфраструктуру. Ми виявляли фото, пов’язані з розташуванням наших військ і підрозділів, у затриманих агентів», — зазначив начальник Генштабу польської армії, генерал Веслав Кукула.

Видання Wprost пише, що заборона на зйомку стратегічних об’єктів у Польщі існувала ще з 2022 року, з моменту набрання чинності Закону про захист Батьківщини, однак на практиці вона не діяла через відсутність чітких процедур та знаків. Тепер ці недоліки усунено новою постановою міністерства оборони, яка була ухвалена 27 березня 2025 року.

Нагадаємо, що в Україні згідно з наказом №73 заборонено розголошувати:

Оновлений наказ №73 за підписом Головнокомандувача Збройних сил України «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану» почав діяти з лютого 2024 року. 

Його ключова новація — спрощення доступу акредитованих журналістів до роботи в зоні бойових дій та чіткий опис зон цього доступу — зеленої, жовтої та червоної.

Фото: Томаш Ващук / PAP

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY