Також тепер після зустрічей президента з іноземними партнерами в Києві або за кордоном відбуватимуться брифінги для журналістів.
Офіс Президента України запроваджує новий формат спілкування Володимира Зеленського з журналістами, зокрема брифінги після закордонних зустрічей президента, тобто не тільки протокольну зйомку, а й підхід до журналістів, а також зум-конференції з медійниками, які перебувають у Києві.
Про це «Детектору медіа» розповів радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин.
За його словами, новий формат спілкування президента з журналістами запровадили під час закордонних візитів через запит на збільшення спілкування, а також потребу роз’яснювати певні речі.
«Зум-конференція під час візиту була вперше в ОАЕ. Під час Мюнхенської конференції вперше стали запрошувати медіа в переговорну кімнату на загальний брифінг. Нещодавно запровадили брифінги та регулярне запрошення медіа на візити іноземних гостей в Київ, щоб поспілкуватися. Ще президент готує один формат для роботи з медіа в Києві, після повернення з цього відрядження, напевно, запровадимо», — уточнив він.
«Я чув, що інші делегації в Мюнхені таке не практикували, але вийшло добре. Ну й от зараз же був візит в ОАЕ, багато в медіа різного від Америки, від інших сторін у світі, багато питань, то президент вирішив спробувати провести зум-конференцію з журналістами, які в Києві, щоб вони отримали теж інформацію і відповіді, а не тільки журналісти, які будуть, наприклад, завтра в Туреччині», — підкреслив радник президента з питань комунікацій.
Також Литвин поінформував, як відбуватиметься ротація журналістів під час спілкування з президентом.
«По запрошеннях журналістів історія дуже проста: щоб були представлені різні групи аудиторії. Наприклад, сьогодні були українські й міжнародні медіа, бувають і агенції типу як Інтерфакс чи УНІАН, бувають і нові медіа типу як “Ґрунт”, на брифінгах після візитів уже були “Радіо Свобода”, здається, і інші», — сказав радник президента з питань комунікацій.
Він попросив медійників звертатись до генеральної директорки Директорату з питань інформаційної політики Офісу Президента України Ірини Побєдоносцевої щодо участі в заходах чи інтерв’ю з президентом.
«Просимо медійників тримати в курсі Ірину Побєдоносцеву, що вони в Україні або мають інтерес до того, щоб взяти участь десь у заходах чи взяти інтервʼю. Потім запрошуємо і так, щоб був і доступ до різних груп аудиторії у президента, і так, щоб перелік учасників оновлювався», — наголосив Литвин.
Нагадаємо, що на початку вересня Володимир Зеленський призначив своїм радником із питань комунікацій Дмитра Литвина — колишнього аналітика програми «Подробиці тижня» телеканалу «Інтер» і блогера «Лівого берега», одного зі своїх спічрайтерів від початку повномасштабної війни.
-
Офіс президента запроваджує новий формат спілкування Зеленського з журналістами
Офіс президента України запроваджує новий формат спілкування Володимира Зеленського з журналістами, бо «є обʼєктивна потреба розʼяснювати певні речі».
Про це «Детектору медіа» розповів радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин.
За його словами, впровадженню нового формату сприяло те, що був запит на збільшення спілкування, а також потреба роз’яснювати певні речі.
«Додали от брифінги після перемовин, наприклад. Коли не тільки є протокольна зйомка, але президент і гість чи сам підходять до журналістів. Коли є візити в Україну», — сказав Литвин.
Він розповів, що на Мюнхенській конференції був формат, коли журналісти приходили в українську кімнату для перемовин та президент Зеленський відповідав на питання.
«Я чув, що інші делегації в Мюнхені таке не практикували, але вийшло добре. Ну й от зараз же був візит в ОАЕ, багато в медіа різного від Америки, від інших сторін у світі, багато питань, то президент вирішив спробувати провести зум-конференцію з журналістами, які в Києві, щоб вони отримали теж інформацію і відповіді, а не тільки журналісти, які будуть, наприклад, завтра в Туреччині. Теж корисно вийшло. По запрошенням журналістів історія дуже проста – щоб були представлені різні групи аудиторії. Наприклад, сьогодні були та українські й міжнародні медіа, бувають і агенції типу як Інтерфакс чи УНІАН, бувають і нові медіа типу як Ґрунт, на брифінгах після візитів вже були та Радіо Свобода, здається, і інші», — каже радник президента з питань комунікацій.
Він попросив медійників звертатись до Генеральної директорки Директорату з питань інформаційної політики Офісу Президента України Ірини Побєдоносцевої щодо участі в заходах чи інтерв’ю з президентом.
«Просимо медійників тримати в курсі Ірину Побєдоносцеву, що вони в Україні або мають інтерес до того, щоб взяти участь десь в заходах чи взяти інтервʼю. Потім запрошуємо і так, щоб був і доступ до різних груп аудиторії у президента, і так, щоб перелік учасників оновлювався», — наголосив Литвин.
«Президент об’єктивно став головним медіа країни», — Дмитро Литвин, радник Зеленського з комунікацій
Радник президента — про «Укрінформ», «УП», телемарафон та «офреки» для журналістів, про те, коли може бути готовим перший драфт внутрішнього Плану дій, як доводиться «тиснути» на посадових осіб, щоб вони все ж спілкувалися з медіа та інше.
На початку вересня Володимир Зеленський призначив своїм радником із питань комунікацій Дмитра Литвина — колишнього аналітика програми «Подробиці тижня» телеканалу «Інтер» і блогера «Лівого берега», одного зі своїх спічрайтерів від початку повномасштабної війни.