detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
12.02.2025 20:51
Ігор Соловей: Інформація про нібито поширення Мінкультом «темників» щодо добудови енергоблоків на ХАЕС не відповідає дійсності
Ігор Соловей: Інформація про нібито поширення Мінкультом «темників» щодо добудови енергоблоків на ХАЕС не відповідає дійсності
За словами представника Центру страткому, насправді файл є публічним: він оприлюднений на ресурсах відомства та за бажанням передруковується медіа як експертна позиція аналітичної установи. Натомість заяви про поширення «темників» Ігор Соловей вважає «політичною маніпуляцією».

У середу, 12 лютого, народний депутат Ярослав Железняк поширив інформацію про те, що Міністерство культури та стратегічних комунікацій (МКСК) нібито розсилає українським медіа темники щодо добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Він опублікував фото відповідного файлу у своєму телеграм-каналі. 

Інформація у файлі опублікована у відкритому доступі на сайті Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, і заяви про темники не відповідають дійсності, повідомила пресслужба МКСК в коментарі «Детектору медіа».

Представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей у розмові з «ДМ» додав, що відомство з перших днів повномасштабного вторгнення готує комунікаційний продукт «Основні позиції інформаційного реагування. Пояснюємо складні речі простими словами» для формування єдиної комунікаційної позиції державних органів щодо ключових подій. 

«Цей продукт ніколи не мав і не має жодного відношення до політично ангажованих тем. І тим більше, він не є таємним, а публічним: публікується і на інформаційних ресурсах Центру, за бажанням — передруковується іншими медіа як експертна позиція аналітичної установи. А також має форму для зворотного зв'язку. Тому будь-які заяви про "темники" та їх розповсюдження є звичайною політичною маніпуляцією та не відповідають дійсності», — сказав Ігор Соловей.

Файл «Детектору медіа» надав Ігор Соловей

Нагадаємо, у квітні 2024 року Міністерство освіти і науки також надіслало українським виданням лист під назвою «Редполітика для медіа» з переліком термінів, абревіатур та посад, які варто вживати в журналістських матеріалах. 

У коментарі «Детектору медіа» пресслужба МОН пояснила, що файл був створений «виключно з рекомендаційною метою для того, щоб пояснити освітню і наукову термінологію, показати теми, за якими можна звертатися до ключових спікерів МОН тощо».

Фото:  ХАЕС

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY