detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
24.12.2024 11:40
КЖЕ оголосила прийом заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»
КЖЕ оголосила прийом заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»
До практикуму увійшли рекомендації і лайфхаки, що стали результатом багаторічних досліджень і експертизи членів і членкинь Комісії з журналістської етики.

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) оголосила прийом заявок для отримання нового друкованого навчально-методичного «Практикуму з журналістської етики. Видання 3-тє, доповнене». 

Практикум містить рекомендації і лайфхаки, що стали результатом багаторічних досліджень і експертизи членів і членкинь КЖЕ, аналіз найпопулярніших порушень Кодексу етики українського журналіста, а також прості поради та завдання для самостійної роботи, які допоможуть дотримуватись етичних норм під час підготовки матеріалів. 

Крім того, у практикумі є окремі блоки про висвітлення подій, пов’язаних із війною, етичне використання штучного інтелекту й питання про гендерну рівність і недискримінацію. До видання увійшли найважливіші рекомендації та рішення Комісії з журналістської етики, присвячені роботі журналістів і медіа у період після 24 лютого 2022 року.

Авторами є голова Комісії з журналістської етики, співзасновник «Громадського радіо» Андрій Куликов, професор, президент Академії української преси Валерій Іванов, голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики Ліза Кузьменко та перша секретар Національної спілки журналістів України, членкиня Комісії з журналістської етики Ліна Кущ.

Для отримання друкованого практикуму потрібно заповнити форму. Комісія покриває вартість доставки тільки в межах України. Попередньо примірники планують відправити у другій половині січня 2025 року. У разі затримки друку КЖЕ повідомить про це на фейсбук-сторінці.

Електронний «Практикум із журналістської етики» також буде розміщено у відкритому доступі на сайті КЖЕ у розділі «Бібліотека» орієнтовно в січні 2025 року.

Практикум підготували в межах проєкту у партнерстві з ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. 

Нагадаємо, у травні Комісія з журналістської етики випустила друге видання посібника «Саморегуляція українських медіа під час дії воєнного стану в Україні». Видання містить найважливіші рішення КЖЕ щодо роботи медіа після повномасштабного російського вторгнення, а також розкриває юридичні аспекти роботи журналістів під час війни, пояснює питання стандартів, гендерної рівності й специфіку впливу Комісії під час воєнного стану.

У серпні 2023 року КЖЕ випустила електронний посібник з журналістської етики, в якому подано практичні рекомендації щодо дотримання етичних стандартів у сфері української журналістики. Зокрема, у ньому містяться рекомендації щодо висвітлення повідомлень, які публікуються в соцмережах, а також визначені параметри дотримання вимог до якісної журналістики.

Раніше Комісія з журналістської етики випустила серію нових пояснювальних відео про журналістські стандарти та необхідність дотримуватися журналістської етики. Нові відео розповідають про те, як журналісти можуть допомогти покарати Росію за воєнні злочини в Україні і як медіа можуть відповідально виправляти свої помилки.

Фото: КЖЕ

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY