detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
05.12.2024 18:24
Україна запровадила санкції проти власника грузинської телекомпанії «Імеді»
Україна запровадила санкції проти власника грузинської телекомпанії «Імеді»
До санкційного списку потрапили також лідер «Грузинської мрії» Бідзіна Іванішвілі, прем’єр-міністр, голови Служби держбезпеки і МВС та інші.

Україна запровадила санкції проти власника грузинської телекомпанії «Імеді» Іраклія Рухадзе. Про це йдеться в указі президента №816/2024.

Зранку 5 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ, що запроваджує в дію рішення Ради національної безпеки та оборони про санкції проти проросійської влади Грузії.

Загалом у списку є 19 імен. Серед них фігурує власник телекомпанії «Імеді» Іраклій Рухадзе.

До санкційного списку потрапили олігарх та лідер керівної партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі; прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе; голова комісії з комунікацій Каха Бекаурі.

Крім того, є в списку голова Служби держбезпеки Грігол Лілуашвілі; голова МВС Вахтанг Гомелаурі; віцепрем’єрка Тея Цулукіані; міністр регіонального розвитку та інфраструктури  Іраклій Карселадзе; заступника міністра оборони Георгі Хаїндрава; голова Апеляційного суду Міхеїл Чінчаладзе; ексгенпрокурор Отар Парцхаладзе та низка інших.

Санкції діятимуть впродовж 10 років. Вони передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, закупівель, перевезень, заборону участі у приватизації, передання технологій, прав інтелектуальної власності, припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, освітніх та спортивних контактів, заборону в'їзду на територію України тощо.

Як повідомляв «ДМ», ще в травні декілька працівників грузинської провладної телекомпанії «Імеді» подали у відставку на знак протесту проти «свавілля влади» на тлі ухвалення закону про «іноагентів».

«Эхо Кавказа» пише, що ще перед другим туром президентських виборів у Грузії 2018 року керівництво «Імеді» заявило, що не допустить «реваншу» опозиційного «Єдиного національного руху», заснованого Міхеїлом Саакашвілі. З того часу у своїх новинних та аналітичних програмах канал не критикує владу та називає опозицію «радикалами».

Нагадаємо, 28 листопада Європейський парламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликав провести повторні вибори впродовж року. Цього ж дня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

З того часу у Грузії тривають протести. Силовики вже кілька разів пробували розігнати протестувальників, застосовуючи силу до журналістів та мітингарів. Силовики застосовували сльозогінний газ і водомет, у відповідь протестувальники захищалися піротехнікою. За даними грузинських видань, від дій поліції на акції постраждали близько 15 медійників.

Міністерство закордонних справ України засудило надмірне застосування сили до проєвропейських протестувальників у Грузії та дорікнуло грузинській владі за спроби залякати громадян «українським сценарієм».

Фото: Іраклій Рухадзе / «Ліберті Банк»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY