Правління громадської спілки «Орган спільного регулювання у сфері аудіовізуальних медіа-сервісів», створеної відповідно до розділу 7 Закону України «Про медіа», запрошує суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіа долучатися до спілки і взяти активну участь у розвитку системи спільного регулювання та розробці кодексів (правил). Вони визначатимуть вимоги до поширення інформації, для якої законодавством передбачено регулювання змісту.
Про це повідомляється на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
У повідомленні йдеться, що членство у Спілці здійснюється на засадах відкритості, добровільності та недопущення дискримінації.
Членами Спілки можуть бути юридичні особи та фізичні особи (які досягли 18-річного віку), які є ліцензіатами і реєстрантами у сфері аудіовізуальних медіасервісів, а також громадські об’єднання та об’єднання підприємств — суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіасервісів.
Члени спілки мають право:
Члени спілки зобов’язані:
Прийом членів до спілки здійснюється правлінням у такому порядку:
«Особа, яка бажає стати членом Спілки, надсилає рекомендованим листом письмову заяву про вступ до Спілки із супровідними документами на адресу: 01032, м. Київ, вул. Саксаганського 103, оф. 30. Форму заяви дивіться за посиланням.
Заява про вступ до Спілки розглядається на засіданні Правління. Правління Спілки приймає рішення про вступ або про відмову у вступі до органу спільного регулювання впродовж одного місяця з дня надходження відповідної заяви.
Копія рішення про вступ або про відмову у вступі надсилається заявнику. Заявник, якому відмовлено у вступі, має право подати нову заяву після усунення зазначених причин такої відмови», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що громадська спілка «Орган спільного регулювання у сфері аудіальних медіа-сервісів» зареєстрована 10 червня. Її директором став керівник контент-фонду НАМу Віталій Федорчук.
Минулого року набула чинності одна з головних новацій закону «Про медіа» — створення органів співрегулювання. Законом передбачено створення п’яти органів спільного регулювання в різних сферах. У трьох із цих сфер уже працюють робочі групи: в аудіовізуальній сфері до неї ввійшли представники медіагруп, Суспільного, Megogo тощо; в аудіальній сфері до неї також увійшли представники найбільших радіогруп, Суспільне та Megogo, а у сфері онлайн-медіа — 12 осіб, зокрема й представники «Детектора медіа».
Вони мають зареєструвати органи співрегулювання й ухвалити їхній статут. Надалі членом органу спільного регулювання у певній сфері медіа може стати будь-який ліцензіат, реєстрант чи об’єднання підприємств-суб’єктів. Вони мають подати заяву на вступ.
Детальніше про органи співрегулювання читайте в матеріалі «Детектора медіа».
Фото: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення