detector.media
Данило Головатий
«Детектор медіа»
20.09.2024 10:26
Ютуб-канали «Вышка» і «Да это так», заблоковані в Україні, припинили оновлюватись та втратили перегляди
Ютуб-канали «Вышка» і «Да это так», заблоковані в Україні, припинили оновлюватись та втратили перегляди
Після блокування каналів у квітні їхні перегляди залишились на попередньому рівні чи й зросли. Проте із серпня — практично зникли.

Ютуб-канали «Вышка» і «Да это так», заблоковані у квітні на території України, з початком серпня припинили публікувати нові відео. На це звернув увагу журналіст Богдан Амосов.

Останнє відео на каналах датуються 31 липня і 2 серпня відповідно.

«Погодьтесь, дивно, коли здавалося б два різних канали після блокування працюють однаковий час і потім із настанням нового календарного місяця просто припиняють роботу. Тобто можна припускати, що після блокування "інвестор" вирішив що подальша підтримка проектів не є доцільною», — написав Амосов.

Він додав, що з моменту блокування в Україні перегляди обох каналів впали приблизно вдвічі.

Втім, як показує статистичний портал Social Blade, після цього кількість переглядів відео суттєво впала.

Якщо в січні–лютому 2024 року (до блокування) відео «Вишки» щотижнево охоплювали приблизно 300—500 тисяч переглядів, то у травні—липні залишалась в середньому на цих же показниках. При чому у травні, невдовзі після блокування, сягнула піку в понад 1 млн переглядів за тиждень.

Надалі у червні–липні 2024-го відео каналу загалом переглянули приблизно 6,3 мільйонів разів — майже стільки ж, як і за весь період із січня по квітень.

Натомість вже з початку серпня перегляди каналу різко впали і коливаються в межах 1–2 тисячі в тиждень.

Практично аналогічна ситуація й у каналу «Да это так». З тією різницею, що перед зупинкою роботи він мав серйозний скачок у липні до майже 2 млн переглядів за тиждень.

При цьому «Вышка» і далі має на сьогодні 1.11 млн підписників, «Да это так» —  205 тисяч.

Нагадаємо, обидва канали заблокували на території України наприкінці квітня на вимогу Центру протидії дезінформації РНБО. 

«Вышка»  це колишній ютуб-канал телеканалу «Наш», який був перейменований та почав оновлюватися на початку січня 2024 року. Він має більше мільйона підписників. Ведучою каналу є Лана Шевчук, яка раніше працювала на каналах Віктора Медведчука та Євгена Мураєва. Ще одним ведучим каналу є також ексведучий заборонених каналів Василь Апасов. Детальніше по роботу ютуб-каналу «Вышка» читайте в матеріалі «Наш» чи не наш? Як з’явився канал «Вишка» та про що він розповідає глядачам»

Ютуб-канал «Да это так» був створений у 2018 році, його ведучими є Макс Назаров та Ярослава Маслова, які також раніше працювали на каналах Медведчука та Мураєва. Він має 187 тисяч підписників. Детальніше про роботу ютуб-каналу читайте в матеріалі «Непокаране зло повертається. Ютуб-ковчег Макса Назарова».

На обох заблокованих ютуб-каналах часто з'являються спікери, які раніше були постійними гостями заборонених каналів

Скриншоти: Social Blade, Богдан Амосов

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY