detector.media
Данило Головатий
«Детектор медіа»
09.09.2024 14:25
Більшість українців не підтримує повну заборону телеграму, — КМІС
Більшість українців не підтримує повну заборону телеграму, — КМІС
Лише якщо Telegram відмовиться блокувати канали з російською пропагандою чи ті, які використовують російські військові для зв’язку, повну заборону месенджера підтримали би 60% опитаних.

Більшість опитаних українців (54%) вважає, що не варто повністю забороняти телеграм в Україні, а треба лише запровадити певні обмеження і контроль над мережею, як-от блокування окремих каналів тощо. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 1–6 вересня.

Як пишуть соціологи, лише 9% опитаних одразу стверджують, що телеграм треба повністю заборонити. Натомість 26% вважають, що його не варто жодним чином контролювати.

У разі якщо власники Telegram відмовляються блокувати канали, що поширюють російську пропаганду і дезінформацію, 60% опитаних підтримали би повну заборону месенджера (не підтримали би 32%).

Соціологи відзначають, що підтримка заборони телеграму помітно вища, якщо власники мережі не заблокують канали, які використовують російські окупанти для зв’язку, і якщо не заблокують канали з поширення наркотиків — 71% та 70% підтримають заборону відповідно.

Переважна більшість опитаних (71%) вважає поширення російської дезінформації та пропаганди в соціальних мережах досить або дуже серйозною загрозою. При чому 33% з них зараховують цю загрозу до однієї з найбільших.

При цьому навіть серед тих, хто вважає загрозу дуже серйозною, лише 15% виступають зараз за повну заборону телеграму в Україні.

Опитування провели 1–6 вересня 2024 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Було опитано 1015 дорослих респондентів у всіх регіонах України на підконтрольній території. Формально статистична похибка не перевищує 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% — для показників, близьких до 10%, 1,8% — для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, нещодавно голова Головного управління розвідки Кирило Буданов назвав Telegram загрозою для національної безпеки України

Раніше низка українських експертів та представників  влади неодноразово повідомляли, що Telegram має контакти з російською владою. Зокрема, про це говорив спікер ГУР МО Андрій Юсов. Про небезпечність і ймовірну контрольованість телеграму неодноразово розповідав і журналіст та кіберблогер Назар Токар, який стверджує,  що сервери месенджера розташовані в Росії. Менеджер проєктів ЦЕДЕМ з медіаграмотності та протидії дезінформації Олександр Монастирський також вважає телеграм небезпечним, зокрема через певну незахищеність даних на платформі. Аналітик агенції «Мольфар» Павло Фіалковський зауважує, що є не один випадок, який може підтвердити, що платформа співпрацює з російськими спецслужбами. 

Читайте також:

Фото: Ivan Radic / Flickr

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY