detector.media
Данило Головатий
«Детектор медіа»
09.08.2024 19:51
Видавництво «Атлант» відповіло на розслідування NGL.media про друк підручників за завищеними цінами
Видавництво «Атлант» відповіло на розслідування  NGL.media про друк підручників за завищеними цінами
В «Атланті» вважають, що журналісти нібито не врахували «реальну ситуацію на ринку», а реальну вартість підручників не можливо з’ясувати суто за тиражем та типом паперу, адже для них існують спеціальні нормативи та стандарти.

Видавництво «Атлант» відреагувало на розслідування журналістів NGL.media про продаж шкільних підручників за завищеними цінами. Свою позицію видавництво висловило в листі до «УП. Життя».

Видавництво вважає, що в розслідуванні журналісти «не врахували ситуації на ринку», яка нібито вплинула на створення компанії, укладення договорів та цінову політику.

В «Атланті» вважають, що вартість підручників, які створили на державне замовлення Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО), відповідає ринковим цінам, а автори розслідування нібито не враховують «реальну ситуацію на ринку».

Чинниками підвищення вартості послуг називають:

У видавництві також вважають, що реальну вартість підручників не можливо було з’ясувати, маючи інформацію виключно про кількість тиражу та тип паперу, адже існують спеціальні нормативи та стандарти, яких потрібно дотримуватися під час друку підручників.

Ці дані не зазначаються в угодах, що опубліковані на Prozorro чи в інших реєстрах, але вони є в наказах і стандартах Міносвіти, кажуть у видавництві.

У видавництві пояснили, що чинне законодавство, зокрема особливості здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану, не вимагає обов’язкового проведення тендерів.

«У законодавстві про публічні закупівлі вказано, що укладання договорів на замовленням товарів із необхідністю захисту авторських прав можна проводити без відкритих торгів. Підручники, а тим паче підручники для осіб з особливими потребами, підпадають під цей критерій. Тож тут ніяких порушень немає», — сказав генеральний директор видавництва «Ранок» та один із засновників «Атланта» Віктор Круглов.

У своєму листі видавництво також пояснило, чому «Атлант» виник лише рік тому, чому уклав договори з видавництвами своїх власників. А також заявило, що вибір підручників, на які роблять державне замовлення, робить не Міністерство освіти чи ІМЗО, а українські вчителі за результатами конкурсних відборів.

Нагадаємо, 5 серпня NGL.media опублікувало розслідування, в якому з’ясувало, що державний Інститут модернізації змісту освіти замовив у київського видавництва «Атлант» підручників на 180 млн гривень без оголошення тендерів і за завищеною вартістю примірника.

Зокрема, журналісти підрахували, що навіть враховуючи додаткові витрати, гонорар і рентабельність, вартість одного підручника, оплаченого бюджетним коштом, могла б скласти 109 грн, а не 455 грн, як передбачала укладена угода.

У відповідь на публікацію у МОН оголосили, що проведуть службове розслідування щодо завищених цін на підручники. Там наголосили, що Інститут модернізації змісту освіти — окрема юридична особа, що займається організацією конкурсу та закупівлею підручників і посібників для шкіл.

Фото: depositphotos

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY