На тлі загибелі президента Ірану Ібрагіма Раїсі внаслідок падіння гелікоптера Мі-171 російські пропагандисти намагаються спродукувати версію про нібито причетність до авіакатастрофи України та США. Відповідні «висновки» кремлівських дезінформаторів виявило та проаналізувало видання NV.
Видання припустило, що у методичці, яку спустили пропагандистам, схоже, рекомендується «з цим не перестаратися, обмежившись лише натяками, завдяки яким “глибинний народ” уже сам зможе зробити “правильні” висновки».
Так, керівниця RT Маргарита Симоньян вирішила провести паралелі не тільки між загибеллю Раїсі та нещодавнім замахом на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, але й вбивствами президента США Джона Кеннеді (1963 рік) і глави уряду Швеції Улофа Пальме (1986 рік).
«І вертоліт Раїсі впав випадково через туман, і в Фіцо стріляв божевільний дід, і в Улофа Пальме, і в Кеннеді. Лайно трапляється. Але найнадійніше воно трапляється за ретельної професійної підготовки, здійсненої володарями лайна», — поділилася в соцмережах своїми міркуваннями Симоньян.
Скандальний депутат Держдуми РФ і лідер ЛДПР Леонід Слуцький продовжив цей конспірологічний ланцюжок, доповнивши його ще однією ланкою, пише NV.
«Низка травневих подій, серед яких замахи на спадкоємного принца Саудівської Аравії і прем'єра Словаччини, вибудовується у певний ланцюжок трагічних збігів. І не можна тут виключати жодну з версій», — прокоментував у своєму телеграм-каналі Слуцький катастрофу гелікоптера Мі-171.
«Колега» Симоньян Євгеній Попов, називаючи цей гелікоптер російського виробництва «одним із найнадійніших у світі», повідомив у телеграмі, що він «зовсім не здивується», якщо виявиться, що «аварія — результат атаки на президента Ірану. Ворогів у Раїсі багато».
Так званий «політолог» Сергій Марков, зауважує NV, «розійшовся не на жарт, заявивши, що правки у присвяченій іранському президенту статті у “Вікіпедії” нібито свідчать про те, що за падінням його гелікоптера стоять спецслужби України, США та Ізраїлю».
Фото: скриншот із сайту NV
Як відомо, президент Ірану Ібрагім Раїсі, міністр закордонних справ та низка інших високопосадовців, які перебували на борту гелікоптера, що розбився 19 травня, загинули в цій катастрофі.
Раніше ми повідомляли, що Європейська комісія активно відстежує поширення фейкових новин про замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. На платформи, які не спроможуться боротися з дезінформацією, можуть накласти штрафи.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що російські державні пропагандисти намагаються використати замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо в дезінформаційній війні не лише проти України, але й проти Словаччини. «З різних держав, зокрема з України, пролунали слова співчуття прем’єр-міністру Словаччини, а також чітке засудження політичного насильства. Водночас з росії миттєво пролунали тільки маніпуляції інформацією про те, що сталося, і абсолютно безпідставні звинувачення в сторону України та партнерів», — ідеться в заяві ЦПД.
Читайте також:
Фото: Getty Images