detector.media
Валерія Буняк
24.01.2024 18:48
«Це можуть бути сплановані та навмисні дії РФ»: ГУР наразі не знає, чи були на борту Іл-76 українські полонені
«Це можуть бути сплановані та навмисні дії РФ»: ГУР наразі не знає, чи були на борту Іл-76 українські полонені
Головне управління розвідки заявило, що запланований на 24 січня обмін військовополоненими не відбувся. Україна зі свого боку виконала всі домовленості, тоді як Росія не повідомила українській стороні про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених, як неодноразово робилось у минулому.

Головне управління розвідки МОУ заявило, що запланований на 24 січня обмін військовополоненими не відбувся. Наразі відомство не володіє даними, чи перебували українці на борту літака Іл-76 у Росії. Про це йдеться в заяві ГУР. 

«Cьогодні мав відбутися обмін полоненими, який не відбувся. За твердженням російської сторони, це сталося внаслідок збиття російського літака Іл-76, який буцімто перевозив наших полонених. Наразі ми не маємо достовірної та вичерпної інформації з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості», — йдеться в повідомленні розвідки. 

У ГУР наголошують, що Україна зі свого боку виконала всі домовленості для підготовки обміну — російських військовополонених вчасно доставили на обумовлену точку, де вони перебували у безпеці. Натомість безпеку наших захисників, згідно з домовленостями, повинна була забезпечити російська сторона.

«Водночас українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому. Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним, і автомобільним транспортом», — зазначили в розвідці. 

Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну.  ГУР припускає, що це може свідчити про навмисні дії Росії для створення загрози життю та безпеці полонених, дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави. 

Нагадаємо, 24 січня в Бєлгородській області Росії впав військово-транспортний літак Іл-76. Міністерство оборони РФ заявило, що на борту нібито було 65 українських військовополонених, яких везли на обмін. Натомість джерела українських ЗМІ в ЗСУ зазначили, що цей літак перевозив ракети для ЗРК С-300. 

На офіційній фейсбук-сторінці Генштабу ЗСУ о 16:26 24 січня з’явилося повідомлення, в якому йшлося про російські військово-транспортні літаки, але не було сказано про збиття одного з них.

Міністерство оборони України, ГУР, а також радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк пообіцяли з’ясувати обставини падіння літака та надати інформацію пізніше

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими закликав ЗМІ та громадян утриматися від поширення неперевіреної інформації до оприлюднення офіційних заяв.

Фото: ГУР

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY