detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
31.12.2023 13:30
ISW: Росія намагається дестабілізувати ситуацію в Молдові під приводом «захисту російськомовних»
ISW: Росія намагається дестабілізувати ситуацію в Молдові під приводом «захисту російськомовних»
За даними Інституту вивчення війни, російські пропагандисти поширили інформацію, що понад 19% школярів у Молдові віддають перевагу здобуванню освіти російською. При цьому стверджується, що керівна партія PAS «посилює ймовірні давні мовні розбіжності, не надавши російській статусу "мови міжнаціонального спілкування"».

Росія продовжує інформаційну кампанію, позиціонуючи себе як «захисницю російськомовних», для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Молдові. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За даними ISW, російські пропагандистські медіа написали про те, що понад 19% школярів у Молдові нібито хочуть навчатися російською. Водночас стверджується, що війну у Придністров’ї та конфлікт із Гагаузією начебто спровокувала відмова молдовського уряду від визнання цієї мови державною у 1989 році.

Російські пропагандисти також поширюють тезу, що молдовська керівна партія «Дія і солідарність» (PAS) «посилює ці ймовірні давні мовні розбіжності, не надавши російській статусу "мови міжнаціонального спілкування"».

Як зауважили аналітики ISW, подібними заявами Росія намагається обґрунтувати будь-яку потенційну підтримку прокремлівських акторів у Молдові «як гуманітарну спробу захистити російськомовних, а не спробу політичної дестабілізації країни». 

У 2022 році Кремль використав таку ж кампанію як одну з підстав для повномасштабного вторгнення в Україну.

«Росія продовжує виправдовувати своє вторгнення в Україну, зокрема, стверджуючи, що вона захищає своїх "співвітчизників" в Україні та їх право використовувати російську мову, і, ймовірно, продовжуватиме використовувати цей наратив під час обговорення будь-яких майбутніх спроб здійснити імперські завоювання», — прогнозують в ISW.

Нагадаємо, у листопаді спікер парламенту Молдови Ігор Ґросу заявив, що місцеві вибори пройшли в умовах «безпрецедентного втручання Росії у внутрішні справи Молдови за допомогою брудних грошей та пропаганди».

У жовтні Служба інформації та безпеки Молдови заблокувала на території країни 31 інтернет-портал, керування 21 із яких здійснюється безпосередньо з Росії.

Читайте також: 

Фото: nokta.md

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY