detector.media
Детектор медіа
29.12.2023 09:00
«Не сенсація, а злочин». Як писати про гендерно зумовлене насильство
«Не сенсація, а злочин». Як писати про гендерно зумовлене насильство

«Не сенсація, а злочин» — саме такою має бути позиція кожного журналіста та журналістки при написанні матеріалу про насильство та зґвалтування, адже головним завданням лишається допомогти, а не нашкодити. Насамперед не нашкодити постраждалій (за статистикою, в переважній більшості випадків жертвами насильства стають саме жінки). По-друге, не нашкодити суспільству, яке все ще часто дозволяє собі толерувати насильство, а не засуджувати його. Про те, як писати про насильство правильно й чутливо до всіх сторін, і чому це важливо — у випуску.

Текстову версію читайте тут. Авторка — Ольга Білоусенко.

Також рекомендуємо:  Подкаст «Медіуми» від Детектора медіа. В ньому Наталка Соколенко та Вадим Міський виступають посередниками між світом медіа та споживачами інформації й розбирають історії в які нас втягує медіаіндустрія.

Нагадаємо, в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки Українському радіо передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY