detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
22.11.2023 20:58
Дослідження ІМІ: Більшість новин, які поширюють в онлайн-медіа України з російських джерел, є недостовірними
Дослідження ІМІ: Більшість новин, які поширюють в онлайн-медіа України з російських джерел, є недостовірними
Моніторинг проводили 14-15 жовтня цього року у 22 онлайн-медіа: «Громадське», Суспільне, ZN.UA, «Українська правда», «Еспресо», «Укрінформ», «Бабель», Liga.net, NV, LB.ua, «РБК-Україна», «Гордон», «Цензор.Нет», «Інтерфакс-Україна», ТСН, «Кореспондент.net», «Рубрика», Zaxid.net, «Фокус», УНІАН, 24 канал та Obozrevatel.

Новини в інтернет-виданнях України з російських джерел переважно є недостовірними. Про це свідчать результати дослідження ІМІ.

Моніторинг проводили 14–15 жовтня цього року у 22 онлайн-медіа: «Громадське», Суспільне, ZN.UA, «Українська правда», «Еспресо», «Укрінформ», «Бабель», Liga.net, NV, LB.ua, «РБК-Україна», «Гордон», «Цензор.Нет», «Інтерфакс-Україна», ТСН, «Кореспондент.net», «Рубрика», Zaxid.net, «Фокус», УНІАН, 24 канал та Obozrevatel. 

У більшій частині новин у вибірці моніторингу аналітики помітили посилання на скомпрометовані поширенням пропаганди та дезінформації джерела. За даними ІМІ, редакції також нехтують перехресною перевіркою інформації з кількох джерел. Таку перевірку регулярно проводить лише «Українська правда».

Окрім цього, узагальнені посилання на джерела найчастіше використовують Obozrevatel, 24 канал, ТСН та «Кореспондент.net», а новин без посилання на джерела найбільше зафіксували на сайтах Obozrevatel та 24 канал, які до того ж розміщують найбільшу кількість публікацій з російських ресурсів.

Як зауважили в Інституті масової інформації, найпопулярнішою темою новин з російських джерел в онлайн-медіа України є атаки безпілотників по території Росії.

«Переважна більшість новин з посиланням на російські джерела мають негативну тональність, іноді іронічну і змальовують країну-агресорку як тоталітарну та вкрай непривабливу, а військо окупантів — як збіговисько недолугих, часто схильних до криміналу індивідів.  Але час від часу редакції в прагненні додати рис до негативного образу Росії недопрацьовують публікації і ретранслюють меседжі кремлівської пропаганди», — зауважили аналітики.

Водночас під час моніторингу не виявлено новин з російськими джерелами на трьох сайтах — «Бабель», Liga.net та «Інтерфакс-Україна».

Фото: Getty Images

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY