detector.media
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
13.11.2023 15:06
Бурмагін: Найбільший недолік закону «Про медіа» в тому, що він не регулює телеграм
Бурмагін: Найбільший недолік закону «Про медіа» в тому, що він не регулює телеграм
Регулятор та Мінцифри працюють над підготовкою законопроєкту щодо регулювання платформ.

Найбільший недолік закону «Про медіа» в тому, що він не регулює телеграм, вважає член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олександр Бурмагін. Про це він сказав 10 листопада під час Donbas Media Forum 2023.

«Це регулювання було видалене за запитом громадянського суспільства і багатьох медійних організацій.  Це головний недолік, але він тимчасовий. Бо ЄС серйозно взявся за співрегуляцію і згодом застосовуватиме більш жорсткі методики до всіх платформ», — сказав він.

Наталія Лигачова

Шефредакторка «Детектора медіа»  Наталія Лигачова висловила незгоду зі словами про те, що медійна спільнота виступала проти регулювання телеграму, особливо з огляду на наявність популярних анонімних каналів. За її словами, питання виникали щодо фейсбуку та інших соцмереж. «Ми хочемо, щоб регулятор мав більше повноважень. Але зараз проблема в тому, що ми не маємо критеріїв щодо онлайн-медіа», — сказала вона. Це призводить до того, що зареєструватись хочуть медіа, які не працюють за стандартами. «Зараз не реєструються гранди онлайну. Це означає, що немає мотивації», — додала Наталія Лигачова. І нагадала, що не зареєструвались ні «Українська правда», ні «Лівий берег», ні «Дзеркало тижня», ні Ліга.net. Тоді як саме зареєстровані ресурси мають виробити критерії для онлайн-медіа.

Учасники панелі: Олександр Бурмагін, Ігор Розкладай, Микита Потураєв, Наталія Лигачова, Тетяна Смирнова, Тетяна Лебедєва

Як уже писав «Детектор медіа», якщо для більшості онлайн-ресурсів Нацрада згодом зможе застосовувати методи реагування: штрафи, скасування реєстрації та навіть блокування за рішенням суду, — то питання виникають із відповідальністю незареєстрованих телеграм-каналів. А ті набирають дедалі більшої популярності в Україні. Серед них багато ворожих ресурсів, а також таких, які заробляють гроші за допомогою джинси тощо (наприклад, «Труха»).

У випадку з телеграмом, як і з іншими платформами, єдина можливість закрити канал — це якщо сам Телеграм його заблокує. Нацрада, за словами Олександра Бурмагіна, вже два-три рази зверталася до Телеграму, однак відповіді не було. Зараз регулятор планує укласти меморандум і договори з платформами про співпрацю.

За його словами, Мінцифри розробляє законопроєкт з регулювання платформ.

Законопроєкт має регулювати діяльність платформ і стати аналогом Digital Services Act. Цей документ створений, щоб урегулювати ситуацію з контентом, який порушує законодавство ЄС, установити більш прозорі правила для публікації реклами, очистити інформаційний простір Євросоюзу від дезінформації та при цьому максимально захистити свободу слова кожної окремої людини.

На фото  — Олександр Бурмагін

Фото: Максим Поліщук / «Детектор медіа»

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY