detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
02.11.2023 19:16
Ізраїльський 11 канал показав фейкове відео про «передачу Україною» західної зброї бойовикам ХАМАСу. Мовник не відреагував на вимогу спростувати інформацію
Ізраїльський 11 канал показав фейкове відео про «передачу Україною» західної зброї бойовикам ХАМАСу. Мовник не відреагував на вимогу спростувати інформацію
Окрім цього, 2 листопада ізраїльський державний телеканал «11» корпорації «КАН» заблокував українцям доступ до свого сайту.

У суботу, 28 жовтня, на ізраїльському державному телеканалі «11» корпорації «КАН» вийшов сюжет зі вже раніше спростованим фейковим відео про те, що терористи угруповання ХАМАС нібито отримали протитанкові комплекси AT4 та NLAW, які країни Заходу передали Україні для захисту від російської агресії. Телеведуча Аяла Хассон заявила, що зброю на кораблі начебто доставили ​​в один із портів, а потім тунелем перевезли до Сектору Гази. 

Наступного дня Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України відреагував на інцидент, надіславши лист гендиректору «КАН» Голану Йочпазу з проханням спростувати неправдиву інформацію, однак досі не отримав на нього відповіді. Про це «Детектору медіа» розповів керівник Центру Ігор Соловей

«Мене здивувала непрофесійність колег, які використали таку очевидну фальшивку, не звернувшись по коментарі з боку України. Це дуже неприємна ситуація, адже ми засуджуємо терористичні акти ХАМАСу проти Ізраїлю на офіційному рівні. І навіть посол Міхаель Бродський називає Україну “найбільш проізраїльською країною в Європі», — зазначив Ігор Соловей. 

У коментарі «ДМ» керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розповів, що 2 листопада фахівці вирішили ще раз переглянути сюжет 11 каналу, однак виявилося, що сайт мовника заблокували для українців.

При спробі відкрити сайт українські IP-користувачі бачать повідомлення про те, що доступ відхилено. Переглянути ресурс можна лише з VPN. 

І хоча, за словами Ігоря Солов’я, Центр поки не пов’язував би напряму блокування сайту для українських користувачів з критикою за використання фейкового сюжету, адже не має жодних доказів умислу, однак це «дуже дивний збіг обставин».

Соловей додав, що вони продовжать шукати шляхи комунікації з телеканалом, аби той спростував дезінформацію, яку поширив в ефірі.

Зазначимо, Центр стратегічних комунікацій спростував фейк про передачу протитанкових засобів AT4 і NLAW бойовикам ХАМАСу ще 24 жовтня. Фахівці наголошують, що обставини, час і місце зйомки відео невідомі, а відеоряд із звуком арабською мовою складений з різних сюжетів.

Крім того, на відео помітно, що тубуси вже використані. Та й випадків бойового застосування терористами ХАМАСу подібних західних протитанкових комплексів проти армії оборони Ізраїлю немає. На відміну від використання зброї російського виробництва.

Читайте також: 

Фото: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY